Brudne biurko ma więcej bakterii niż deska sedesowa

2915
reklama

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się siadając przy biurku, zaczynając pracę lub ją kończąc, jak bardzo brudne? Brudne biurko znajdzie się w każdym biurze, lecz czy wiedziałeś, że według przeprowadzonych badań i ankiet wynika, że pracownicy biurowi nie dbają i nie czyszczą swojej przestrzeni roboczej. Dzięki temu narażają siebie i współpracowników na działanie bakterii i wirusów.

Firma z Wielkiej Brytanii „Printerland”, która jest jednym z największych dystrybutorów sprzętu biurowego, przebadała ponad 1000 pracowników biurowych. Wyniki zaprezentowane przez firmę pokazały, blisko 2/3 pracowników, którzy nie dbali o czystość biurka, byli bardziej narażeni na zarażenie się bakteriami. Między innymi, takimi bakteriami jak: Helicobacter pylori, Staphylococcus aureus, E-coli i Pseudomonas aeruginosa. Brudne biurko może być przyczyną groźnych chorób dlatego pamiętaj o jego czyszczeniu.

Zadbaj o czystość biurka

Powyższe szkodliwe bakterie mogą powodować nudności, skurcze żołądka czy nawet krwawą biegunkę lub wymioty. Co może doprowadzić do wielu poważnych chorób. Jak podaje firma, 1 na 10 pracowników dba o czystość biurka raz w miesiącu. 9 procent z przebadanych pracowników stwierdziło, że nigdy nie czyściło swojego miejsca pracy.

brudne biurko
„To dość szokujące, że na twoim biurku jest więcej zarazków niż na desce sedesowej, ale mam nadzieję, że nasza wizualizacja uświadomi ludziom, dlaczego tak ważne jest regularne czyszczenie, aby uniknąć niepotrzebnego rozpowszechniania i infekcji wśród kolegów” – powiedziała Catherine Bannan, kierownik działu HR w firmie Printerland.

Najwięcej drobnoustrojów i bakterii znajduje się na telefonach biurowych (25 127 zarazków na cal kwadratowy), krzesłach biurowych (21 000), komputerach (20 961), klawiaturach (3295), myszkach (1667). Bakterie na przedmiotach biurowych jak widzicie to poważny problem nie tylko dla nas samych, ale i dla naszych współpracowników.

Brudne biurko zagrożeniem dla współpracowników

Co najmniej 90 procent kubków znajdujących się w biurach jest siedliskiem szkodliwych bakterii, które znajdują się na ich powierzchni, i teraz uwaga 20 procent z nich zawiera bakterie kałowe. Pamiętajcie, aby przed nalaniem gorącej kawy umyć kubek pod gorącą wodą z mydłem, aby wyeliminować bakterie i drobnoustroje na tyle ile jest to możliwe.

Jak się okazało, chusteczki antybakteryjne niekoniecznie dobrze oczyszczają powierzchnie ze szkodliwych bakterii i zarazków. Sugeruje się czyszczenie artykułów biurowych, takich jak telefony i biurka antybakteryjnym sprayem przynajmniej raz na tydzień. Nie zapominajcie przy tym, aby dbać o czystość biurka (powierzchni) i krzesła.

Więcej zarazków niż na desce sedesowej

„To dość szokujące, że na twoim biurku jest więcej zarazków niż na desce sedesowej, ale mam nadzieję, że nasza wizualizacja uświadomi ludziom, dlaczego tak ważne jest regularne czyszczenie, aby uniknąć niepotrzebnego rozpowszechniania i infekcji wśród kolegów” – powiedziała Catherine Bannan, kierownik działu HR w firmie Printerland.

Dlatego nie ma potrzeby czekać na serwis sprzątający, który zetrze kurz i wyczyści Twoje biuro. Zadbaj sam o czystość w swoim miejscu pracy, tak aby nie być narażonym na zarazki i bakterie. Na pewno będzie Ci się lepiej pracowało i nie będziesz także zagrożeniem dla swoich kolegów.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama