Czy dezynfekcja w biurach jest faktycznie stosowana?

315
reklama

Czy przeprowadzana dezynfekcja w biurach jest skuteczna? Trudno jest to ocenić ponieważ bardzo trudno jest ustalić gdzie może dojść do zakażenia. Jednakże warto zastanowić się czy dezynfekcja oraz utrzymanie czystości w Twoim biurze jest skuteczne.

dezynfekcja w biurach
W ostatnim czasie zaobserwowano powrót pracowników z pracy zdalnej do pracy stacjonarnej w biurach. Również widać to w statystykach jakie prezentowane są przez najemców powierzchni biurowych. Ze statystyk wynika, że ponownie wzrasta zapotrzebowanie na powierzchnię biurową.

Dezynfekcja w biurze zmniejsza ryzyku zakażeń

Ostatnie dane opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia nie napawają optymizmem. Ponad 50 tyś. zakażeń może przyprawiać o dreszcze. Jednakże nić dziwnego, biorąc pod uwagę bardziej zaraźliwy charakter Covid-19 Omicron. Nowy wariant wirusa tak naprawdę nie miał problemu z rozprzestrzenieniem się w całym kraju.

Obecnie rozpoczynają się w Polsce ferie zimowe co może skutkować jeszcze większą ilością transmisji wirusa. Dlatego tym bardziej ważna jest dezynfekcja w biurach po powrocie pracowników.

Powrót do biur z pracy zdalnej

W ostatnim czasie zaobserwowano powrót pracowników z pracy zdalnej do pracy stacjonarnej w biurach. Również widać to w statystykach jakie prezentowane są przez najemców powierzchni biurowych. Ze statystyk wynika, że ponownie wzrasta zapotrzebowanie na powierzchnię biurową.

Firma do sprzątania biura – co musisz wiedzieć przy wyborze?

Pracownik prawdę Ci powie

W ubiegłym roku została przeprowadzona ankieta wśród pracowników biur przez Cleaning Coalition of America (CCA) wykazała, że zdecydowana większość respondentów chciałaby, aby ich biura były codziennie sprzątanie. Szczególnie ważnym punktem w odpowiedziach pracowników była dezynfekcja w biurach. Kolejnym ważnym punktem był dostęp do środków do dezynfekcji osobistej dłoni.

Czy pokonamy wirusa?

Walka z Covid-19 trwa i nic nie wskazuje na to, że ta walka zakończy się szybko. Wirus szybko mutuje co utrudnia jego wyeliminowanie. Dezynfekcja w biurach może przyczynić się do przechylenia szali zwycięstwa nad wirusem. Wirusa można łatwo zabić stosując odpowiednie środki do dezynfekcji. Jednakże czy dezynfekcja to nie jest tylko pusty slogan, który jest używany ale nie stosowany w praktyce?

Warto podkreślić, że bez współpracy zarządcy oraz najemców powierzchni biurowych oraz firm sprzątających będzie bardzo trudno mówić o skutecznej dezynfekcji. Chodzi oczywiście o ceny oraz o realne możliwości finansowe jakie zleceniodawcy są wstanie zapłacić.

Wyceny dla firm sprzątających – Warsztat on-line 10.02.2022 r.

Wybierz skuteczną firmę sprzątającą

Omijanie tematu dezynfekcji oraz jej niestosowanie może doprowadzić do poważnych zdrowotnych konsekwencji. Nie możemy zapominać o tym, że dezynfekcja to obecnie podstawa w procesie utrzymania czystości. Warto wymagać oraz konsekwentnie sprawdzać czy wynajęta przez nas firma sprzątająca faktycznie stosuje profesjonalne i odpowiednie środki do dezynfekcji.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości? Zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama