Firma do sprzątania biura – co musisz wiedzieć przy wyborze?

678
reklama

Znalezienie odpowiedniej firmy do sprzątania biura wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Profesjonalna firma sprzątająca w Twoim biurze zapewni Ci utrzymanie porządku oraz higieny. Co więcej, w obecnej sytuacji jaka panuje na świecie firma do sprzątania biura, którą zatrudnisz odpowiadać będzie również za poprawę warunków zdrowotnych. Jednak nie wszystkie firmy sprzątające są takie same, a współpraca z nimi utrudniona.

firma do sprzątania biura

Inwestycja w usługi sprzątania ma przynosić korzyści

Jeżeli chcesz, aby Twoja inwestycja w firmę, która posprząta Twoje biuro przyniosła jak największe korzyści musisz odpowiednio wybrać firmę sprzątającą. Poniżej niektóre z najważniejszych kwestii jakie musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru firmy do sprzątania biura.

Przede wszystkim przy wyborze firmy do sprzątania naszych biur, którymi zarządzamy patrzymy na to czy firmy, które składają do nas oferty są przeszkolone ze sprzątania biur. Może to dziwnie zabrzmi, ale sprzątanie biur różni się od sprzątania domów czy innych nieruchomości” – powiedział Daniel Kanak z ZBBR Wrocław Obsługa Biur i Nieruchomości

Doświadczona firma do sprzątania biura

Nie każda firma sprzątająca sprawdzi się, jeżeli chodzi o sprzątanie biur. Nie każdy personel jest przygotowany do obsługi powierzchni biurowych. Jeżeli firma głównie ma w swoim portfolio sprzątanie magazynów to jego pracownicy mogą nie poradzić sobie z obsługą i sprzątaniem biur. W tym miejscu należy się upewnić, że pracownicy, którzy będą świadczyli usługę są profesjonalnie przeszkoleni w tej kwestii.

Odpowiedni harmonogram i elastyczność

Personel sprzątający Twoje biuro musi być „niewidzialny”, czyli najlepiej, żeby zbytnio nie absorbował swoją pracą osób pracujących na co dzień w biurze. Dobrą praktyką jest wynajęcie firmy do sprzątania biura, która może świadczyć usługę profesjonalnego utrzymania czystości poza godzinami otwarcia biura.

Specjalistyczne szkolenia dla firm sprzątających

Utrzymanie jakości

Wynajęta firma do sprzątania biura mimo rotacji pracowników powinna zachować tę samą jakość oraz standardy. Powtarzalność jest bardzo ważna. Największą zmorą firm sprzątających jest duża rotacja pracowników, co może przekładać się na jakość wykonywanych usług.

Jakość versus cena

„Cena jest bardzo ważna podczas wyboru oferty na usługi sprzątające. Jednakże, mamy już w tym zakresie niemiłe doświadczenia i wiemy, że za dobrą jakość należy odpowiednio zapłacić. Cena nie jest dla nas jedynym wyznacznikiem podczas wyboru firmy sprzątającej do naszego biura.” – Adam Torwalski Firma Grad_09 Sp. z o.o

Cena nie może być jedynym kryterium wyboru firmy do sprzątania biura. Niska cena może w tym wypadku oznaczać niską jakość usług.

Kompleksowe usługi sprzątające

Być może w przyszłości Twoje biuro będzie potrzebowało usługi mycia okien lub prania wykładzin oraz intensywnej dezynfekcji. Warto zapytać, czy firma z którą podpisujesz umowę świadczy również takie usługi nawet jeżeli świadczy je sporadycznie. Wygodniej dla Ciebie będzie mieć jedną firmę, która może wykonać dla Ciebie kilka usług.

Dobra komunikacja to podstawa

Sposób komunikowania się z firmą sprzątającą jest bardzo ważny. To dzięki dobrej komunikacji jesteśmy w stanie artykułować nasze potrzeby oraz zadawać odpowiednie pytania dotyczące utrzymania czystości w naszym biurze. Warto wypracować odpowiednią ścieżkę do takich działań.

Social media dla firmy sprzątającej czy są potrzebne?

Wysokie standardy personelu

Zapytaj koniecznie o to, czy wynajęta firma sprzątająca zatrudnia podwykonawców oraz jak sprawdzają jakość świadczonych usług. Ich ekipy będą regularnie przebywać w twojej nieruchomości dlatego muszą być godne zaufania i przestrzegać reguł panujących w Twoim biurze.

Profesjonalny sprzęt oraz środki czystości

Firma do sprzątania biura powinna używać odpowiedniego sprzętu oraz odpowiednich środków czystości, które są bezpieczne dla osób tam przebywających. Podczas rozmowy warto zapytać się, czy używane środki posiadają odpowiednie atesty i są bezpieczne dla osób pracujących w naszym biurze. Wykonawca usługi powinien zapewnić środki czystości oraz niezbędny sprzęt do realizacji usługi.

Jak wybrać firmę do sprzątania biura?

Jeżeli przede wszystkim będziesz patrzył przez pryzmat ceny to Twój wybór może okazać się niezbyt dobry. Cena nie powinna być wyznacznikiem wyboru firmy sprzątającej, ale jej umiejętności oraz doświadczenie. Od tego zależy pozytywny wizerunek Twojego biura oraz zdrowie i komfort pracy Waszych pracowników. Zapoznaj się z powyższymi zagadnieniami i na ich podstawie spróbuj wybrać odpowiednią firmę sprzątającą.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości? Zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama