Gruntowne sprzątanie biura ile razy w roku?

396
reklama

Podczas gdy Twoi pracownicy planują wakacyjne wyjazdy, powinieneś rozważyć gruntowne sprzątanie biura w połowie roku. Wszyscy mamy nadzieję, że pandemia Covid-19 się już powoli kończy i wkrótce biura zostaną ponownie w pełni otwarte dla pracowników, ale gruntowne sprzątanie biura powinno być wykonywane cyklicznie co pół roku.

Gruntowne sprzątanie biura

Dokładne czyszczenie pomaga stworzyć zdrowie i bezpieczne środowisko pracy oraz przyczynia się do poprawy wyglądu i utrzymania czystości obiektu. Gruntowne sprzątanie biura może również przedłużyć żywotność wykładziny, posadzek podłogowych oraz innych powierzchni narażonych na duży ruch.

Gruntowne sprzątanie biur kiedy?

Jeśli Twoja firma należy do tych, które już wróciły do pracy w biurze pełną parą, możesz rozważyć dokładne przyjrzenie się jak wygląda plan urlopowy Twoich pracowników, aby zaplanować gruntowne sprzątanie biura w tygodniu, w którym wielu pracowników planuje swój wakacyjny wypoczynek. Jeżeli Twoje biuro pracuje według harmonogramu hybrydowego, warto zaplanować dokładne sprzątanie na dzień, w którym pracownicy pracują zdalnie.

Według badań biura gdzie zatrudniony jest profesjonalny serwis sprzątający pracownicy czują się spokojniej i mają poczucie bezpieczeństwa w tych trudnych czasach. Rozważ wysłanie wiadomości mailowej do swoich pracowników z informację, że w najbliższych dniach odbędzie się gruntowne sprzątanie biura.

Jakich usług dezynfekcyjnych potrzebujemy?

Jeśli nie inwestowałeś w regularne usługi dezynfekcyjne od czasu powrotu do biura, jest to doskonały czas na zaplanowanie usług dokładne czyszczenia i dezynfekcji. Dokładne i gruntowne czyszczenie obejmuje dezynfekcję obszarów wymagających kontakt takich jak klamki, włączniki światła, biurka czy telefony stacjonarne.

Wykonywanie cyklicznej dezynfekcji jak i gruntownego sprzątania biura jest koniecznością dla zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy. Usuwanie nagromadzonych zabrudzeń pozwoli na lepszy komfort pracy dla Twoich pracowników oraz na pewno zwiększy wizerunek firmy wśród pracowników jak i odwiedzających Klientów.

Jakie inne prace porządkowe należy wykonać tego lata?

Chociaż wiele rutynowych zadań dotyczących sprzątania i czyszczenia należy wykonywać codziennie, co tydzień lub co miesiąc, niektóre czynności należy wykonywać tylko raz lub dwa razy do roku. W SWB Cleaning zalecamy korzystanie z wakacji w środku lata i w okolicach świąt, aby wykonać zadania zaplanowane co pół roku.

Zaplanowanie gruntownego sprzątania biura co roku o tej samej porze pomaga zapracowanym administratorom pamiętać o wykonaniu takich usług.

Gdy ruch w biurze jest niewielki należy przede wszystkim dokładnie wyczyścić wykładziny oraz podłogi. Jak czyścimy podłogi to nie możemy zapomnieć o wyczyszczeniu fug, usunąć plamy z wykładzin czy dokładnie wyczyścić twarde drewno, podłogi laminowane linoleum, aby Twoje podłogi wyglądały na lśniące i nowe.

firma sprzątająca w warszawie

Firma sprzątająca Warszawa SWB Cleaning oferuje pełny wachlarz usług dotyczący profesjonalnego utrzymania czystości między innymi gruntowne sprzątanie biur. Stwórz czyste środowisko pracy dla swoich pracowników. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 530 – 222 – 570 w celu umówienia bezpłatnej i niezobowiązującą wyceny Twojego biura.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama