Jazda z zarazkami!

530
reklama

Prowadząc firmę, która zajmuje się profesjonalnym utrzymaniem czystości na różnych płaszczyznach czy zastanawialiście się jak brudne i pełne zarazków mogą być Wasze auta, w których przewozicie sprzęt sprzątający?

Niedawno przeprowadzone badania konsumenckie przez Clorox Professional Products Co. wykazały, że najbardziej brudnymi i zanieczyszczonymi miejscami w samochodach są obszary, które najczęściej są dotykany. Spośród 1271 ankietowanych dorosłych Amerykanów, 63% uważało kierownicę za najbardziej brudną część auta. 45% osób, które wzięło udział w badaniu uważało, że klamka od strony kierowcy ma najwięcej zarazków, a 39% wybrało drążek zmiany biegów jako część, która ma na sobie najwięcej patogenów.

Zarazkami
Następnie jak wykazały przeprowadzone testy najbrudniejsze okazały się takie miejsca jak bagażnik z 1082 zarazkami, uchwyt na kubek przednich foteli z 1179 zarazkami oraz deska rozdzielcza z 1082 zarazkami.

Jazda z zarazkami!

Firma Clorox, aby przetestować założenia wykazane w ankiecie, zleciła test, aby ocenić liczbę bakterii, drożdży i zarazków pleśni na 13 obszarach w przebadanych 21 samochodach. I jak się okazało największe skupiska zarazków i bakterii znaleziono na dywanikach po stronie kierowcy, bo aż 1197. Następnie jak wykazały przeprowadzone testy najbrudniejsze okazały się takie miejsca jak bagażnik z 1082 zarazkami, uchwyt na kubek przednich foteli z 1179 zarazkami oraz deska rozdzielcza z 1082 zarazkami.

Idealny dozownik dla małych restauracji

Miejsca wskazane przez ankietowanych takie jak kierownica zawierają 408 zarazków, a wewnętrzna klamka miała 375 zarazków. Jak widać to co wydaje się oczywiste nie zawsze takie jest. Dzięki przeprowadzonemu badaniu przez firmę Clorox, możemy dokładniej i skuteczniej czyścić wskazane miejsca.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama
UDOSTĘPNIJ