Tork wprowadza do sprzedaży maseczki na twarz

315
reklama

Ostatnie badania pokazują, że oczekiwania dotyczące standardów higieny w przestrzeniach publicznych pozostają wysokie.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie maseczkami ochronnymi i regulacje nakazujące ich noszenie w miejscach pracy, Tork wprowadza na rynek wysokiej jakości maseczki. Są one uzupełnieniem zróżnicowanej gamy produktów marki i mają pomóc przedsiębiorcom w spełnianiu oczekiwań dotyczących wyższych standardów higieny w przestrzeni publicznej. Badanie Essentials Initiative Survey1, przeprowadzone na zlecenie Tork i Essity, w którym wzięło udział 10 000 respondentów z 10 krajów, wskazuje na oczekiwania dotyczące podwyższenia standardów, zwłaszcza w szpitalach (77%) i restauracjach (60%).

Dyrektor Starownik: zastosowanie profilaktyki poprzez zachowanie higieny jest kluczowe dla prawidłowego działania szpitala

Gdy firmy na całym świecie ponownie zwiększają skalę swojej działalności, maseczki na twarz pozostają elementem codzienności. W zakładach produkcyjnych, gdzie jest duże zagęszczenie pracowników, choroba personelu może doprowadzić do przestojów w produkcji. Z kolei w branży hotelarskiej przestrzeganie zasad higieny wpływa na wzrost zaufania klientów. Natomiast w placówkach ochrony zdrowia, na pierwszej linii frontu często znajduje się zarówno personel administracyjny, jak i sprzątający. Stosowane środki ostrożności mają tam decydujący wpływ na kontrolę zakażeń i jakość opieki.

Aby pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się infekcji, maseczki na twarz muszą być odpowiedniej jakości i zgodne z normami.

Do oferty Tork wprowadzone zostały dwa rodzaje maseczek: Tork maseczki ochronne typu II oraz Tork maseczki medyczne typu IIR. Spełniają normę EN 14683: 2019 i zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji z użytkownika na inne osoby. Tork maseczki medyczne typu IIR posiadają elastyczne opaski na głowę lub uszy i są odporne na przesiąkanie (odporność na przesiąkanie ≥ 16 kPa zgodnie z EN 14683).

Czego jeszcze nie wiesz o polskich środkach czystości w standardzie medycznym?

Maseczki ochronne typu II pakowane są po 10 sztuk, co ułatwia ich rozdawanie pracownikom. Tork maseczki medyczne typu IIR są natomiast kompatybilne z dozownikiem H2 lub H3, dzięki czemu możliwe jest ich jednorazowe pobieranie. Maseczki mogą być także wydawane z pojedynczych pudełek wyposażonych
w perforowane otwory.

– Istotny jest właściwy sposób noszenia maseczki – powinna zakrywać twarz od nosa do brody. Warto też pamiętać o dokładnym umyciu lub dezynfekcji rąk bezpośrednio przed jej założeniem i od razu po jej zdjęciu – podkreśla Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager marki Tork.

źródło: Tork


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama