Niehigieniczne praktyki w topowych sieciach hoteli w Chinach [Zobacz Nagranie]

2562

Cztery największe na świecie sieci hoteli przeprosiły, po tym jak nagranie umieszczone na chińskich mediach społecznościowych ujawniły niewłaściwe i karygodne zachowanie sprzątaczy w łazienkach gości hotelowych. Ukryta kamera ujawniła niehigieniczne praktyki czyszczenia w Chinach.

11 – minutowy film wideo pochodzący z pokoi hotelowych, pokazuje używanie brudnych ręczników i gąbek do wycierania kubków i zlewów. W niektórych przypadkach ten sam ręcznik jest również używany do czyszczenia toalety.

Szangri-La, Park Hyatt, Waldorf Astoria i Shraton są wśród hoteli, które zareagowały na druzgocące nagranie, jak poinformowała Associated Press. Podano również do wiadomości, że nieruchomości należące do Hilton i Marriott nalezą do 14 luksusowych hoteli uwzględnionych w nagranym materiale.

Zobacz materiał ukazujący niehigieniczne praktyki sprzątaczy w chińskich hotelach

Czystość hoteli pod lupą

Rzecznik prasowy hotelu Shangri-La w Fuzhou powiedział, że działania jakie można zaobserwować na filmie naruszyły standardy higieny, podczas gdy Park Hyatt w Pekinie nazwał to odosobnionym przypadkiem. Waldorf Astoria w Szanghaju i Sheraton w Guiyang przeprosiły za zachowanie pracowników. Zapewniły, że sprawdzą swoje praktyki i co najważniejsze procedury w swoich hotelach.

Czystość w pokojach hotelowych – pilot do telewizora

Pekińskie władze turystyczne wydały oświadczenie, że hotele muszą sprawdzić i natychmiast korygować swoje praktyki. Zwrócono się także do Pekińskiej Komisji Zdrowia o przeprowadzenie kontroli i inspekcji sanitarnych w czterech hotelach wymienionych w nagraniu.

 


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama