Po co nam Polskie Stowarzyszenie na rzecz Firm Sprzątających?

2088
reklama

4 grudnia 2019 roku oficjalnie zostało powołane do życia Polskie Stowarzyszenie na rzecz Firm Sprzątających (PSFS). Decyzja o powołaniu do życia organizacji, która ma na celu zrzeszenie przedsiębiorców działających na co dzień w branży czystości powstała na kanwie opinii i rozwoju grupy w mediach społecznościowych pod nazwą „Rozwijam moją firmę sprzątającą”.

Obecnie grupa liczy blisko 1300 członków, są to w większości właściciele firm sprzątających oraz osoby, które dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z profesjonalnym utrzymaniem czystości. Ponad 3500 postów czy blisko 50 000 komentarzy świadczy o tym, że grupa spełnia swoją funkcję i jest ośrodkiem, gdzie każdy przedsiębiorca może podzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Marketing w firmie sprzątającej w czasach kryzysu

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Firm Sprzątających

„Grupa w mediach społecznościowych o nazwie Rozwijam moją firmę sprzątającą, została założona w sierpniu 2019 r. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że jej rozwój będzie aż tak dynamiczny i że uda się zebrać w jednym miejscu szerokie grono życzliwych osób, które chętnie będą dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Właśnie to doświadczenie uświadomiło mi, że powołanie do życia organizacji, która będzie prawnym podmiotem ma sens i może wnieść wiele dobrego dla branży, która niestety została pozostawiona sama sobie. Grupa była impulsem do powołania do życia Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Firm Sprzątających. – mówi Jakub Biesiada Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Firm Sprzątających.

 

Stowarzyszenie zostało założone w celu głębszej integracji przedsiębiorców, zmiany wizerunku, edukacji czy tak ważnej współpracy i pomocy. Od samego początku swojej działalności udało się nawiązać współprace z producentami i dystrybutorami, którzy chętnie wsparli ideę PSFS poprzez wspólne działania na rzecz zmian wizerunkowych oraz edukację i szkolenia.

Współpraca i integracja

Głównym celem działalności Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Firm Sprzątających jest współpraca i integracja przedsiębiorców. Grupa „Rozwijam moją firmę sprzątającą” pokazała, że integracja, współpraca oraz działanie na zasadzie zdrowej konkurencji może być oczywistą korzyścią.

„PSFS tworzą przede wszystkim ludzie, bez których nie byłoby to możliwe. Członkowie PSFS to pasjonaci i profesjonaliści, którzy chcą się rozwijać i wzajemnie sobie pomagać. Dzięki wspólnemu działaniu możemy tylko piąć się do góry, a w trudnych czasach iść pod górę razem. My budujemy relacje, a dzięki tym relacjom staramy się udoskonalać nasze przedsiębiorstwa. Dlatego bardzo dziękuję wszystkim Członkom Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Firm Sprzątających za to, że mają zapał i chęć do działania bez podziałów dla wspólnego dobra całej branży. Co warto również pokreślić to to, że współpraca pomiędzy członkami nie jest jedynie na „papierze”, ale również w rzeczywistości na zasadach wygrany – wygrany”. – mówi Jakub Biesiada przewodniczący PSFS

Fot. FB Lewkorp Cleaning – Współpraca członków Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Firm Sprzątających

Edukacja i Szkolenia

Oprócz działań zmierzających do poprawy negatywnego wizerunku osób trudniących się utrzymaniem czystości głównym celem jest edukacja i szkolenia. Już na początku działalności udało się pozyskać Stowarzyszeniu partnerów, którzy odpowiedzieli na apel i wspólnymi siłami udało się przygotować szkolenia podnoszące kwalifikacje, które są obecnie tak potrzebne do świadczenia usług na najwyższym poziomie.

„To prawda, w pierwszej fazie postawiliśmy na szkolenia i edukację. Pogłębianie swojej wiedzy tylko ułatwi świadczenie nowych usług, jak i poprawi dotychczasową pracę. Już na samym początku rozpoczęliśmy współpracę z wiodącymi producentami i dystrybutorami w całej Polsce. Dzięki temu udało się stworzyć cykl otwartych szkoleń. Co więcej, dzięki dobrej współpracy udało się wynegocjować dla członków PSFS koszt szkolenia po cenach niższych niż regularne. Obecnie epidemia COVID-19 zahamowała nasze działania szkoleniowe, ale jeszcze chwila i działamy pełną parą”.- podkreśla J. Biesiada

Fot. Kastell – Szkolenie dot. krystalizacji posadzek organizowane przez firmę Kastell z Wrocławia. Koszt szkolenia dla członków PSFS to tylko 200 zł netto.

Dlaczego warto?

Korzyści z dołączenia do Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Firm Sprzątających jest wiele. Koszty szkoleń po preferencyjnych cenach, dostęp do informacji, nowe relacje biznesowe oraz wiedza i doświadczenie członków PSFS. Jeżeli chcesz być częścią prężnie rozwijającej się organizacji i zmieniać swój biznes dołącz do PSFS.

Więcej informacji i kontakt: psfs@psfs.com.pl

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Firm Sprzątajacych

Lub odwiedź nas TUTAJ


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama