Stawki w firmach sprzątających

615
Reklama
reklama

W długi weekend nie próżnowaliśmy, tylko zajęliśmy się przeglądem stawek za usługi firm sprzątających. Głównym badaniem objęliśmy małe i średnie firmy. Duże firmy wyceniają swoją pracę według całkiem indywidualnego klucza.

Stawki w firmach sprzątających

Wyniki naszych badań nie są może rewolucyjne, ale dają dużo do myślenia. Najniższe stawki za np. sprzątanie biur rozpoczynają się od 0,25 zł za metr kwadratowy, a kończą na 6 lub 7 złotych. Rozrzut ogromny, prawda? Ciężko w obecnych czasach sprzątać za 0,25 zł biura, utrzymać pracowników, zakupić sprzęt i środki czystości oraz zapłacić podatki. Co ma na celu takie zaniżanie stawek?

Stawki w firmach sprzątających
Ciężko w obecnych czasach sprzątać za 0,25 zł biura, utrzymać pracowników, zakupić sprzęt i środki czystości oraz zapłacić podatki. Co ma na celu takie zaniżanie stawek? Stawki w firmach sprzątających w zależności od lokalizacji różnią się.

O komentarz po prosiliśmy właścicielkę firmy sprzątającej zatrudniającej 20 osób.

„Coraz trudniej jest walczyć o klienta, kiedy na rynku pojawiają się oferty za tzw. „grosze”, nie mam zielonego pojęcia jak można utrzymać się z takich stawek, opłacić pracowników i inne jak ZUS czy Urząd Skarbowy. Firmę sprzątającą prowadzę od 7 lat i ceny jakie oferuje konkurencja to ceny bez jakiejkolwiek wyobraźni.”

Stawki w firmach sprzątających za usługi sprzątające komentuje przedstawiciel firmy dystrybucyjnej sprzętu oraz środków czystości.

„Można powiedzieć, że rynek usług rusza do przodu. Coraz więcej Klientów pojawia się w naszych oddziałach. Nowi klienci to głównie nowo  powstałe firmy sprzątające, które nie wiedzą jak zacząć i proszą nas o poradę, dobór odpowiednich produktów i szkolenia. Oczywiście Klient nasz Pan i my to realizujemy”


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama