Stawki w firmach sprzątających

363
Reklama

W długi weekend nie próżnowaliśmy, tylko zajęliśmy się przeglądem stawek za usługi firm sprzątających. Głównym badaniem objęliśmy małe i średnie firmy. Duże firmy wyceniają swoją pracę według całkiem indywidualnego klucza.

Wyniki naszych badań nie są może rewolucyjne, ale dają dużo do myślenia. Najniższe stawki za np. sprzątanie biur rozpoczynają się od 0,25 zł za metr kwadratowy, a kończą na 6 lub 7 złotych. Rozrzut ogromny, prawda? Ciężko w obecnych czasach sprzątać za 0,25 zł biura, utrzymać pracowników, zakupić sprzęt i środki czystości oraz zapłacić podatki. Co ma na celu takie zaniżanie stawek?

Stawki w firmach sprzątających
Ciężko w obecnych czasach sprzątać za 0,25 zł biura, utrzymać pracowników, zakupić sprzęt i środki czystości oraz zapłacić podatki. Co ma na celu takie zaniżanie stawek?

O komentarz poprosilismy właścicielkę firmy sprzątającej zatrudniającej 20 osób.

„Coraz trudniej jest walczyć o klienta, kiedy na rynku pojawiają się oferty za tzw. „grosze”, nie mam zielonego pojęcia jak można utrzymać się z takich stawek, opłacić pracowników i inne jak ZUS czy Urząd Skarbowy. Firmę sprzątającą prowadzę od 7 lat i ceny jakie oferuje konkurencja to ceny bez jakiejkolwiek wyobraźni.”

Sprawę stawek za usługi sprzątające komentuje przedstawiciel firmy dystrybucyjnej sprzętu oraz środków czystości.

„Można powiedzieć, że rynek usług rusza do przodu. Coraz więcej Klientów pojawia się w naszych oddziałach. Nowi klienci to głównie nowopowstałe firmy sprzątające, które nie wiedzą jak zacząć i proszą nas o poradę, dobór odpowiednich produktów i szkolenia. Oczywiście Klient nasz Pan i my to realizujemy”

Reklama