PSFS zwraca się o wsparcie dla firm sprzątających

928
reklama

W dniu 26.10.2020 r. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Firm Sprzątających wystosowało do Premiera RP Mateusza Morawieckiego pismo o wsparcie dla firm sprzątających w związku z lockdownem klubów fitness, siłowni oraz stacjonarnej działalności branży gastronomicznej.

Poniżej pełna treść wniosku o wsparcie dla firm sprzątających:

„Szanowny Panie Premierze,

Z ogromnym niepokojem odebraliśmy informację dotyczącą wprowadzenia przez Radę Ministrów zawieszenia możliwości prowadzenia stacjonarnej działalności przez kluby fitness, siłownie oraz lokale gastronomiczne na terenie całej Polski w związku z przyjętą strategią walki z epidemią COVID-19.

My, przedsiębiorcy działający w branży utrzymania czystości, w tym członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Firm Sprzątających – ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej podmioty gospodarcze zwracamy się do Pana o uwzględnienie naszej branży
w planowanych rekompensatach finansowych oraz wnosimy o dodatkową pomoc w ramach przyjętej Tarczy Antykryzysowej.

Pragniemy zaznaczyć, że działalność firm sprzątających jest ściśle powiązana z każdą gałęzią polskiej gospodarki, usługi utrzymania czystości świadczone są niemal w każdej branży każdego dnia. Zawieszenie działalności klubów fitness, siłowni oraz stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych sprawiło, że natychmiast zostały wypowiedziane stałe umowy związane z utrzymaniem czystości. Wiąże się to ze spadkiem dochodów przez firmy sprzątające dla których może to oznaczać całkowite bankructwo. Warto zaznaczyć również, że powyższe działania będą skutkowały masowymi zwolnieniami pracowników w związku
z brakiem możliwości ich utrzymania.

Na podstawie ubiegłych lat można było zauważyć znaczący dynamiczny wzrost zapotrzebowania na usługi związane z działalnością firm sprzątających. Po ostatnim lockdownie, który rozpoczął się w marcu 2020 r. kondycja naszej branży została
w ogromnym stopniu nadszarpnięta i po „odmrożeniu” gospodarki w czerwcu 2020 r. nastąpiło powolne odrabianie strat, które trwa do dzisiejszego dnia. Niestety, kolejne zawieszenia działalności branż, które ściśle powiązane są z branżą utrzymania czystości będą skutkowały totalnym załamaniem działalności firm sprzątających.
Ponadto przypominamy, że to firmy sprzątające i ich pracownicy również stają na pierwszej linii frontu w walce z epidemią COVID – 19 dbając o czystość i higienę narażając własne zdrowie na działanie bakterii, wirusów i chorobotwórczych patogenów. Dlatego tym bardziej apelujemy do Pana Premiera o niezbędną pomoc w tych trudnych czasach dla naszej branży.

Informujemy jak na wstępie niniejszego pisma, że przedsiębiorcy związani z branżą utrzymania czystości w szczególności firmy sprzątające pozostają bez jakiegokolwiek wsparcia w związku z zawieszeniem branży fitness, siłowni i stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych. W związku z powyższym ponownie wnosimy o uwzględnienie
w planowanych rekompensatach oraz dodatkową pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej.
Pozostajemy do dyspozycji Pana Premiera oraz wszystkich organów i instytucji, deklarujemy pełną współpracę przy przygotowaniu i wdrażaniu rozwiązań, które pomogą przetrwać ten trudny czas dla firm sprzątających oraz ich pracowników. Mamy nadzieję, że Pan Premier przychyli się do naszego wniosku i nie pozwoli na upadek tysięcy przedsiębiorstw, które pomimo wszelkich przeciwności pragną dalej działać i się rozwijać.

Jakub Biesiada
Przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia
na rzecz Firm Sprzątających”

Wsparcie dla firm sprzątających – dołącz i zostań Ambasadorem

Jednocześnie Polskie Stowarzyszenie na rzecz Firm Sprzątających, które w swoich szeregach ma już ponad 70 firm sprzątających działających na terenie całej Polski zachęca do włączenia się we wspólne działania firm sprzątających. Wsparcie dla firm sprzątających jest możliwe, ale nie obejdzie się to bez zaangażowania całej branży utrzymania czystości.

Szczegóły i zgłoszenia:
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Firm Sprzątających
e-mai: psfs@psfs.com.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama