Podsumowanie CMS Berlin 2019

1224
reklama

27 września zakończyło się największe w Europie wydarzenie dla firm sprzątających, organizatorzy zebrali w jednym miejscu blisko 25 000 przedstawicieli branży z 80 krajów. Ponadto same Targi odwiedziło blisko 21 000 odwiedzających, którzy poszukiwali nowych i innowacyjnych rozwiązań w branży utrzymania czystości.

Wydarzenie dla firm sprzątających i nie tylko

Wydarzenie dla firm sprzątających w bieżącym roku zgromadziło więcej odwiedzających o 10% w porównaniu do roku 2017 r. Jest to znaczący sukces organizatorów, którzy zadbali zarówno o wystawców, jak i odwiedzających.

Czy prowadzenie firmy sprzątającej jest łatwe?

Cyfryzacja i zrównoważony rozwój były dominującymi cechami innowacyjnej gamy maszyn czyszczących, produktów czyszczących i procesów czyszczenia. W jednym z aspektów zawarto program wspierający wraz z dokumentami i dyskusjami w zglobalizowanym szybko zmieniającym się świecie. Co ważne, rośnie świadomość społeczna na temat znaczenia czystości i higieny dla opieki zdrowotnej.

Dr Christian Göke, dyrektor generalny Messe Berlin GmbH: „CMS Berlin 2019 spełnił wysokie oczekiwania globalnej społeczności sprzątającej. W najbardziej imponujący sposób pokazał, w jaki sposób branża stawia czoła wyzwaniom przyszłości, opracowując innowacyjne i zrównoważone produkty oraz możliwości, jakie daje cyfryzacja i zrównoważony rozwój. Tegoroczne wydarzenie dla firm sprzątających CMS Berlin było wyjątkowe, dzięki obecności tak wielu wiodących decydentów i dogłębnej wymianie informacji między krajowymi i międzynarodowymi przedstawicielami przemysłu, wybitnymi wystawami i kompleksowy przegląd rynku, a ponad 100 produktów debiutuje na targach lub na arenie międzynarodowej ”.

Ogromny sukces i oczekiwanie na kolejną edycję

CMS Berlin 2019 ustanowił nowe rekordy, z udziałem około 450 wystawców z 25 krajów. Wystawcy zajęli ponad 31 000 metrów kwadratowych w halach i na zewnętrznych powierzchniach wystawowych. Wydarzenie dla firm sprzątających zorganizowane w Berlinie zapewniły każdemu pełen przegląd produktów i usług we wszystkich obszarach technologii czyszczenia i sprzątania komercyjnego.

Dr Peter Hug, dyrektor generalny stowarzyszenia Trade Systems Cleaning Association w VDMA: „Na CMS 2019 wysiłki mające na celu przyciągnięcie międzynarodowych uczestników targów były bardzo udane. Wystawcy należący do VDMA odnotowali znaczny wzrost liczby odwiedzających z całego świata. Wprowadzono innowacje, zwłaszcza w dziedzinie połączonych maszyn i zastosowania nowych technologii cyfrowych, co doprowadziło do zoptymalizowania procesów czyszczenia. Pod hasłem „Innowacje wtrysku” światowy szczyt CMS stanowił silną platformę do dyskusji na temat obecnych i przyszłych możliwości technologicznych poprawy czyszczenia wydajność.”

Wydarzenie dla firm sprzątających w bieżącym roku zgromadziło więcej odwiedzających o 10% w porównaniu do roku 2017 r. Jest to znaczący sukces organizatorów, którzy zadbali zarówno o wystawców, jak i odwiedzających.

Czas na branżę utrzymania czystości – Alina Krupa

Dr Thomas Rauch, dyrektor generalny IHO – Stowarzyszenie Przemysłu Higieny: „Z punktu widzenia IHO tegoroczny CMS można uznać za wielki sukces. Po raz kolejny w 2019 r. Targi podkreśliły fakt, że dzięki swoim innowacjom czyszczenie branża bardzo dobrze wpisuje się w czasy. Szczególnie podziwiamy CMS, jego różnorodność programu, możliwości tworzenia sieci dostępne dla przedstawicieli producentów, użytkowników i dystrybutorów oraz wymianę informacji na niezmiennie wysokim poziomie. Szczególnie cieszymy się, że mogliśmy przekazać tak wielu zainteresowanym użytkownikom informacje na temat wyzwań, przed którymi stoi nasz przemysł w wyniku zmian w prawodawstwie UE. Otrzymaliśmy nowy impuls i wiele nowych kontaktów, i z niecierpliwością czekamy na CMS 2021 . ”

źródło: CMS BERLIN 2019


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama