Dozowanie środków czystości jak wielka dolewka w KFC

1764

W Aleksandrowie Łódzkim stanie pierwszy w Polsce automat ze środkami czystości. Cosmetomat bo tak nazywa się urządzenie, będzie dozował środki czystości bezpośrednio do pojemników przyniesionych przez Klientów. Jest to kolejny krok do wyeliminowania plastikowych opakowań.

Automat ze środkami czystości – Cosmetomat

Urządzenie pozwala na automatyczne pobieranie chemii gospodarczej i kosmetyków wprost do własnego pojemnika. Co więcej automat w ten sposób nie produkuje opakowań, a pozwala na pobór produktu bezpośrednio ze zbiorczego pojemnika. Automat ze środkami czystości powstał w trosce o środowisko oraz zmniejszenie liczby plastikowych odpadów – w myśl używania pojemników wielokrotnego użytku.

Automat ze środkami czystości
źródło: cosmetomat.eco | W Aleksandrowie Łódzkim stanie pierwszy w Polsce automat ze środkami czystości. Cosmetomat bo tak nazywa się urządzenie, będzie dozował środki czystości bezpośrednio do pojemników przyniesionych przez Klientów. Jest to kolejny krok do wyeliminowania plastikowych opakowań.

Środki czystości wprost do Twojego pojemnika

Automat ze środkami czystości o wdzięcznej nazwie Cosmetomat stanie w Aleksandrowie Łódzkim w dniach 9-10 sierpnia 2019 roku. Wystarczy wziąć ze sobą pustą plastikową lub szklaną butelkę, lub odpowiednio duże naczynie i przyjść do parku miejskiego aby napełnić swój pojemnik. W automacie będą dostępne cztery rodzaje płynów do utrzymania czystości w gospodarstwie domowym.

Co na to BHP?

Każda inicjatywa, która ma wpływ na poprawę i ochronę środowiska naturalne jest pożądana. Na pewno zainstalowanie automatu ze środkami czystości z którego możemy tankować środki czystości do naszych własnych pojemników jest rozwiązaniem bardzo ciekawym.

Ale co z bezpieczeństwem i zasadami BHP? Środki czystości, które znajdują się w nieoznakowanych pojemnikach mogą przyczynić się do poważnych wypadków. Nie trzeba przypominać, że środki czystości mogą zostać pomylone i wypite wprost z butelki, co może grozić zatruciem lub śmiercią.

źródło: cosmetomat.eco


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama