CLINEX EDU: 5 najlepszych wskazówek dotyczących mycia okien

186

Brudne okna nie tylko blokują światło słoneczne. Narażają też pomieszczenia i osoby w nich przebywające na oddziaływanie alergenów, brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń. Ważnym aspektem jest też wizerunek. W końcu potencjalni Klienci zwracają również uwagę na czystość okien. Jeżeli są brudne, raczej nie zachęcają do odwiedzenia takiego miejsca. Nie warto jednak panikować. Jak więc myć okna? Przedstawiamy 5 najlepszych wskazówek.

Mycie okien nie musi być trudne

mycie okien

W tym materiale zapoznacie się z najlepszymi profesjonalnymi wskazówkami dotyczącymi mycia okien, które pozwolą Wam wyczyścić okna bez jednej smugi. Podamy też kilka dodatkowych informacji, jak uniknąć najczęstszych błędów, które sprawiają, że mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych czynności. W końcu nie jest to takie skomplikowane, jak się wydaje. Jak myć okna? Zaczynamy!

Właściwe środki czystości

Dobór odpowiednich środków czystości jest kluczem do sukcesu podczas mycia okien. Nie można oczywiście zapominać o ramach okiennych. Do ich czyszczenia świetnie sprawdzi się Clinex Fast Plast, który usunie zabrudzenia i usunie tłuszcz. W przypadku czyszczenia ram okiennych w lokalach gastronomicznych trzeba w pierwszej kolejności uporać się z dużą ilością nagromadzonych tłuszczy. Na to Clinex też ma rozwiązanie. Z tym zadaniem doskonale poradzi sobie Clinex GreasOff, który usunie złogi tłuszczu na ramach okiennych.

Jeżeli ramy okienne są już czyste, można przejść do mycia szyb. Do tego zadania polecamy Clinex Glass. To nasz niezawodny płyn do mycia szyb i okien. Dzięki jego właściwościom czyszczącym usuwanie zabrudzeń z szyb będzie bardzo łatwe. Użycie go gwarantuje, że na czyszczonych szybach nie pozostaną smugi.

Sprzęt do czyszczenia okien

mycie okien

Sprzęt do mycia okien jest równie istotny, jak odpowiednie preparaty do mycia. Sprzęt ma za zadanie ułatwić proces czyszczenia. Do tego sprawia, że mycie okien będzie wykonane w sposób szybki i profesjonalny. Zatem w jaki sprzęt należy się wyposażyć?

  • Myjka do okien (potocznie nazywana barankiem),
  • Ściągaczka do okien oraz komplet zapasowych gum,
  • Ścierki z mikrofibry,
  • Różnego rodzaju szczotki, które pomogą usuwanie zabrudzeń oraz kurzu ze szczelin,
  • Gąbki,
  • Pojemnik na płyn do mycia ram okiennych i szyb.

Zapewniamy, że powyższy sprzęt w zupełności wystarczy do wykonania profesjonalnej usługi mycia okien.

Mycia okien na „sucho” nie jest dobrym pomysłem

mycie okien

Nie warto iść na łatwiznę i nie próbować wycierać okien ścierką z mikrofibry, by usunąć zabrudzenia. Takie mycie okien na „sucho” może spowodować, że podczas wycierania ścierką trafimy na drobinki piasku czy inne zabrudzenia, które porysują szyby. Zawsze należy pamiętać, aby na mytą powierzchnię został naniesiony preparat czyszczący, który zapobiegnie zarysowaniom.

W przypadku niezbyt dużego doświadczenia z myciem okien, ale też z usuwaniem przylegających zabrudzeń za pomocą skrobaka, warto robić to wyjątkowo ostrożnie. Wystarczy jeden nieodpowiedni ruch i na szybie czy ramie okiennej pojawią się głębokie rysy. Zachęcamy do używania drewnianych lub plastikowych skrobaków, które nie uszkodzą tak łatwo mytej powierzchni.

Środki czyszczące do zadań specjalnych

mycie okien

Podczas mycia okien głównie po pracach remontowych i budowlanych można się spotkać z pozostałościami po kleju czy taśmie ochronnej na ramach okiennych, czy szybach. Usuwanie tego typu zabrudzeń jest bardzo utrudnione. W związku z tym do tego typu zabrudzeń warto użyć dedykowanych środków czyszczących. Takich, które skutecznie pozwolą na usunięcie zabrudzeń. Clinex Anti-Spot doskonale radzi sobie z takimi zabrudzeniami. Skutecznie zmiękcza i rozpuszcza pozostałości kleju, które potem możemy z łatwością zebrać ścierką z mikrofibry. Dzięki Clinex Anti-Spot nie musimy już używać skrobaków i innych urządzeń jak na przykład parownicy.

Pora dnia ma znaczenie w myciu okien

Niestety mycie okien w słoneczny dzień, kiedy promienie słońca padają bezpośrednio na okna, to nie jest najlepszy czas. Dość duże nasłonecznienie będzie skutkowało tym, że preparat naniesiony na okna będzie bardzo szybko wysychał. To niestety co będzie prowadziło do pojawienia się smug. Mycie okien nie ma również sensu, podczas kiedy pada deszcz.

Kiedy najlepiej zabrać się za to zadanie? Najlepszą porą na mycie okien to bezdeszczowy, lekko pochmurny dzień lub pora dnia, kiedy promienie słońca nie padają bezpośrednio na okna.

Mycie okien nie musi być trudne, choć bywa wymagającym zadaniem. Warto więc pamiętać o tym, by nie robić tego na „sucho”, zaopatrzyć się w sprzęt i środki czystości, a dodatkowo wybrać odpowiednią porę na czyszczenie. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne i pomogą wam sprawić, że okna będą czyste i bez smug.

źródło: clinex.com.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama