Czym kierować się podczas wyboru maszyny czyszczącej?

585

Zastanawiasz się czym kierować się podczas wyboru maszyny czyszczącej? W poniższym materiale dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia czyszczącego bez względu na to jakie to urządzenie.

wyboru maszyny czyszczącej

Czym są właściwie maszyny czyszczące

Nie ma jednoznacznej definicji dotyczącej maszyn i urządzeń czyszczących. Dlatego w dużym skrócie można powiedzieć, że maszyny i urządzenia czyszczące to specjalnie dedykowane rozwiązania technologiczne, które mają przede wszystkim ułatwić i ograniczyć czas związany z utrzymaniem czystości.

Maszyny i urządzenia czyszczące możemy podzielić na kilka typów:

  • Odkurzacze
  • Szorowarki jednotarczowe
  • Maszyny szorująco-zbierające
  • Urządzenia do usług specjalistycznych
  • Roboty sprzątające

Każdy typ urządzenia ma swoje zadania oraz unikalne właściwości i przeznaczenie. Jednakże podczas wyboru maszyny czyszczącej powinieneś sprawdzić oprócz parametrów technicznych jeszcze kilka kwestii.

Sprzedaż maszyny czyszczącej i co dalej…

Każdy producent bez względu na produkt chce sprzedawać jak najwięcej. Dlatego nie można być zdziwionym kiedy producenci zachwalają ogromne możliwości swoich produktów. Dodatkowo opowiadają o parametrach technicznych, wyglądzie czy łatwości w obsłudze. 

Parametry techniczne to bardzo ważna kwestia, która determinuje wybór urządzenia, oczywiście kolejnym czynnikiem jest również cena zakupu. Czy to już wszystko w sprawie zakupu maszyn czyszczących? Pozostaje jeszcze kilka kwestii.

Spójrz na ceny części zamiennych

Nie dokonuj wyboru maszyny czyszczącej tylko na podstawie ceny. Sprzedawcy i producenci mogą stosować różne techniki sprzedaży i strategie, które mają zachęcić Klienta do zakupu urządzenia. Często cena może być niska, lecz ceny zakupu części zamiennych i eksploatacyjnych mogą być dość wysokie co będzie rekompensowało niską cenę przy zakupie.

Nie dajcie się również zwieść, że maszyny i urządzenia czyszczące nie doznają awarii. Każdy przedmiot może się zepsuć, a co dopiero urządzenie, które często pracuje w trudnych warunkach jakim jest sprzątanie. Pracownicy serwisu sprzątającego również mogą przyczynić się do uszkodzeń i awarii poprzez złe użytkowanie i eksploatację. Dlatego pamiętaj! Sprawdź i porównaj ceny zakupu części zamiennych i eksploatacyjnych.

Zapytaj o serwis

Kolejnym ważnym punktem przed zakupem maszyny czyszczącej jest dostępność serwisu i części zamiennych. Musimy sprawdzić czy sam sprzedawca prowadzi serwis tych urządzeń i czy posiada stany magazynowe części zamiennych. Przecież nie możemy sobie pozwolić, żeby maszyna stała bezużytecznie dlatego, że serwis nie posiada od ręki części zamiennych. Wiele firm zapomina właśnie o tej kwestii. A warto o niej pamiętać!


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama