Pierwszy w Małopolsce punkt szczepień przeciw COVID-19 w centrum handlowym

689

W krakowskiej Galerii Bronowice, należącej do Ceetrus Polska, można już zaszczepić się przeciw Covid-19. Od poniedziałku, 12 lipca, działa tu pierwszy w województwie punkt szczepień powszechnych, zlokalizowany w centrum handlowym. Klienci mogą przyjąć preparat przy okazji zakupów bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Przez pierwsze trzy dni funkcjonowania punktu z tej oferty skorzystało około 500 osób.

Galeria Bronowice

W punkcie szczepień powszechnych zlokalizowanym w Galerii Bronowice w Krakowie mogą zaszczepić się zarówno wszyscy chętni, którzy do tej pory tego nie zrobili, jak i osoby mające przyjąć drugą dawkę. Dotyczy to również szczepień najmłodszych od 12 roku życia. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Na miejscu należy wypełnić niezbędną dokumentację oraz przejść kwalifikację medyczną, na podstawie której podawany jest preparat. Organizatorem punktu szczepień jest Centrum Medyczne UNIMED Kraków.
Szczepienie podczas zakupów

W Galeria Bronowice dostępna jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson. W dyspozycji punktu szczepień są także preparaty dwudawkowe, takie jak Pfizer i Moderna – klienci mogą skorzystać ze szczepienia pełnym cyklem w/w preparatów, jak również zaszczepić się drugą dawką bez względu na miejsce przyjęcia pierwszej. Dzieciom i młodzieży od 12 rż. podawany jest dwudawkowy preparat firmy Pfizer.
Komfortowo i bez wcześniejszej rejestracji

Punkt szczepień w Galeria Bronowice przygotowano zgodnie z wszelkimi wymogami organizacyjno-technicznymi i wytycznymi dla tego typu placówek, wyposażony został w odpowiedni sprzęt medyczny. Duży lokal o powierzchni 217 m kw. zapewnia komfort i zachowanie odpowiedniego dystansu pomiędzy osobami. Do dyspozycji odwiedzających jest również wykwalifikowany personel oraz lekarze. Szczepiący się przyjmowani są przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Firma sprzątająca tereny zewnętrzne z Łodzi na wylocie

– Galeria Bronowice jest pierwszym centrum handlowym w naszym regionie, w którym pojawił się punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Dzięki współpracy z lokalną, profesjonalną przychodnią może on zapewnić fachową obsługę oraz sprawne funkcjonowanie. Po kilku pierwszych dniach działania widzimy, że obecność tego typu placówki w centrum handlowym sprawdza się, a szczepieniem jest zainteresowanych sporo osób. Dodatkowym atutem jest lokalizacja punktu – komfortowy, przestronny i klimatyzowany – znajduje się na parterze, przy schodach ruchomych prowadzących na pasaż z bezpłatnego parkingu – mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.

Gruntowne sprzątanie biura ile razy w roku?

Punkt szczepień czynny jest w godzinach otwarcia centrum handlowego. Codziennie dysponuje minimum 200 dawkami – po podaniu tej puli lokal w danym dniu jest zamykany. Dużym udogodnieniem jest także możliwość weryfikacji dostępności szczepionek na konkretny dzień, której można dokonać dzwoniąc pod numer: 511 695 015 lub sprawdzając na profilu https://www.facebook.com/unimedkrakow oraz na stronie https://galeriabronowice.pl/wydarzenia/4717-punkt-szczepien-przeciw-covid-19-w-galerii-bronowice – codziennie na stronie Galerii Bronowice (około południa) pojawia się także aktualizowana informacja na temat dostępności dawek poszczególnych szczepionek.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama