Jakiej firmy sprzątającej nie zatrudniać?

3403

Jakiej firmy sprzątającej nie zatrudniać? Pytanie jest bardzo trudne, ponieważ nie ma jednej oczywistej odpowiedzi na powyższe pytanie. Na rynku usług profesjonalnego utrzymania czystości mamy do wyboru wiele firm, które określają się jako firmy sprzątające i utrzymujące porządek. Jednak czy są to faktycznie odpowiednie firmy sprzątające dla Ciebie?

Czym charakteryzuje się profesjonalna firma sprzątająca?

Przede wszystkim musimy dowiedzieć się czym tak naprawdę, zajmuje się firma sprzątająca. Na pierwszy rzut oka oczywiście zajmuje się utrzymaniem czystości i porządku. Jednakże w zależności od profilu firmy możemy wyróżnić firmy, które również w wachlarzu swoich usług mają obsługę terenów zielonych, obsługę wspólnot mieszkaniowych w tym drobne usługi serwisowe czy ochroniarskie.

Profesjonalne firmy sprzątające oprócz cyklicznych usług jak na przykład typowe sprzątanie biura (odkurzanie, czyszczenie biurek, wyrzucenie odpadów itp.), sprzątanie klatek schodowych w ramach obsługi wspólnot mieszkaniowych czy sprzątanie domów i mieszkań zajmują się specjalistycznymi usługami dla swoich Klientów. Do specjalistycznych usług możemy zaliczyć maszynowe doczyszczanie posadzek, usuwanie graffiti, mycie elewacji czy zabezpieczanie posadzek podłogowych warstwą powłoki ochronnej (polimeryzacja).

Jakiej firmy sprzątającej nie zatrudniać?

Jeżeli stoicie przed wyborem firmy sprzątającej, na pewno kluczowym czynnikiem będzie dla Was cena. Jednakże nie ulegajcie trendowi najniższej ceny, jest to jeden z podstawowych błędów, jakie popełniają osoby zatrudniające firmy sprzątające.

Jeżeli już macie oferty na stole i rozpoczynacie ich analizę warto złożyć dodatkowe zapytanie o:

– czy firma posiada aktualne ubezpieczenie od wyrządzonych szkód,

– czy posiada referencje,

– jakie szkolenia w zakresie profesjonalnego utrzymania czystości odbyli pracownicy firmy sprzątającej,

–  czy firma posiada odpowiedni sprzęt do świadczenia usługi,

– czy pracownicy pracujący w Waszym obiekcie są legalnie zatrudnieni przez firmę?

–  czy firma jest skłonna do przyjazdu i wykonania oględzin obiektu w celu poprawnej wyceny,

Jeżeli wybrane firmy w procesie zapytania ofertowego przedstawią Wam akceptowalną odpowiedź, na powyższe pytania nie pozostaje Wam nic innego jak rozpocząć konkretne negocjacje i dopięcie szczegółów.

Jeżeli firmy nie będą zbyt chętne do udzielenia odpowiedzi i okazania niezbędnych dokumentów będziecie mieć za pewnik to, że nie spełniają wymagań.

Cena czyni cuda

Prowadząc własny biznes mamy określony budżet, który możemy przeznaczyć na zatrudnienie firmy sprzątającej. Jednakże rażąco niska cena nie będzie dobrym wyznacznikiem do wyboru firmy sprzątającej. Odrzucając takie oferty, będziemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana przede wszystkim profesjonalnie, firma będzie używała profesjonalnych środków czystości i sprzętu oraz personel jest odpowiednio przeszkolony do wykonywania usług utrzymania czystości i higieny.

Masz dodatkowe pytania dotyczące wyboru profesjonalnej firmy sprzątającej? Chcesz wiedzieć więcej na temat, jakiej firmy sprzątającej nie zatrudniać?  Napisz na kontakt@branzaczystosci.pl, odpowiemy z przyjemnością na Twoje pytania.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama