Badanie Tork ujawnia zaskakujące fakty na temat marnotrawstw produkcyjnych

469

Z badań przeprowadzonych przez markę Tork wynika, że niemal połowa operatorów maszyn przerywa pracę co najmniej 20 razy w ciągu zmiany, aby przynieść lub zutylizować produkty do wycierania i czyszczenia. Co więcej, pracownicy często pobierają zbyt dużo produktu, aby uniknąć chodzenia po kolejne. Chcąc pomóc firmom ograniczyć odpady i zmierzyć wpływ nieefektywnego rozmieszczenia czyściw w zakładzie, Tork opracował bezpłatny kalkulator zbędnego ruchu.

niemal połowa operatorów maszyn przerywa pracę co najmniej 20 razy w ciągu zmiany, aby przynieść lub zutylizować produkty do wycierania i czyszczenia.

Z badania wynika, że:
• 44% operatorów maszyn przerywa pracę co najmniej 20 razy w ciągu zmiany, aby przynieść lub wyrzucić produkty do wycierania i czyszczenia,
• 74% ankietowanych pobiera zbyt dużo produktu, aby uniknąć chodzenia po kolejne,
• 69% operatorów maszyn przyznaje, że stresuje ich przerywanie pracy, gdy mają wiele zadań do wykonania,
• 90% operatorów potwierdza, że zapewnienie profesjonalnych, przemysłowych czyściw umieszczonych w pobliżu stanowiska pracy poprawia jej organizację i zwiększa satysfakcję
z wykonywanych zadań.

Tajniki kompleksowego sprzątania biur

System dozowania Tork Performance — zaprojektowany tak, aby pasował do każdego zadania

Rozwiązaniem problemu jest umieszczenie czyściw przy stanowiskach pracy, tak aby operatorzy maszyn nie musieli się przemieszczać, aby je pobrać. Z uwagi na różnorodność środowisk produkcyjnych, znalezienie uniwersalnych produktów może być trudne. Dlatego dozowniki Tork Performance® posiadają szereg unikalnych i elastycznych opcji montażu, dzięki czemu można umieścić je tam, gdzie są najbardziej przydatne – w zasięgu operatora maszyny. Zaprojektowanie dozowników w ten sposób pozwala skutecznie wyeliminować podstawową przyczynę niepotrzebnego poruszania się po zakładzie i gromadzenie nadmiernych zapasów, o których mowa w badaniu.

– Zrozumienie środowiska produkcyjnego pozwala nam nie tylko pomóc firmom w identyfikacji kolejnych źródeł strat, ale także dostarczać im rozwiązania problemu. Nasze innowacyjne produkty wspierają zakłady
w ciągłym doskonaleniu, ograniczając zbędny ruch i marnotrawstwo zapasów – mówi Michał Wojdat, Marketing Manager Industry, Essity.

Nowe, łatwe w użyciu narzędzie – kalkulator zbędnego ruchu

Aby pomóc klientom w zmniejszaniu ilości odpadów, Tork opracował nowy, łatwy w użyciu kalkulator zbędnego ruchu. To internetowe narzędzie pozwoli firmom szybko określić, jak duży wpływ na codzienną pracę operatorów ma odpowiednie umieszczenie dozowników.

System KIEHL- LEGNODUR czyli jak odnowić zniszczoną wykładzinę bez konieczności jej wymiany?

W tym roku Tork będzie uczestniczył w targach TOOLEX, które odbędą się w dniach 04-06.10.2022 w Katowicach. Przy stoisku numer 127 będą czekali eksperci marki, którzy z chęcią opowiedzą więcej o tym, w jaki sposób zwiększyć produktywność zakładu poprzez eliminację zbędnego ruchu.

Wypróbuj Tork kalkulator zbędnego ruchu i poznaj dozowniki Tork Performance:
www.tork.pl/ograniczeniestratprodukcyjnych

Obejrzyj Ogranicz zbędny ruch z Tork
Obejrzyj Popraw produktywność z Tork

* Badanie przeprowadzone dla Tork wśród operatorów maszyn (lipiec 2019 r.)


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama