Pluskwy w komunikacji miejskiej w Warszawie? [Zobacz Nagranie]

6100

Pluskwy w komunikacji miejskiej? 26 marca br. pojawiło się, krótkie nagranie na jednej z facebookowych grup „Obywatele Ursynowa” pokazujące jak po siedzeniach w warszawskim metrze porusza się mały niezidentyfikowany insekt.

Bardzo szybko rozgorzała dyskusja na temat czystości w środkach komunikacji miejskiej oraz czy to faktycznie pluskwy pojawiły się w warszawskim metrze. Na pewno nie jest to dość zbyt komfortowa informacja dla podróżnych, którzy codziennie korzystają z metra.

pluskwy w komunikacji miejskiej
autor: Agata Ciborowska

Nagranie możesz zobaczyć TUTAJ

Uciążliwe pluskwy – jak się ich pozbyć

 

Pluskwy w komunikacji miejskiej? Co na to odpowiednie służby?

Do sprawy o opublikowaniu nagrania tak odniosło się Metro Warszawskie:

W związku z opublikowanym w internecie filmem wszystkie pociągi, a w pierwszej kolejności te serii 81, przejdą dodatkową dezynsekcję – zapewniła w rozmowie z portalem Wirtualna Polska rzeczniczka stołecznego metra Anna Bartoń dodając, że spółka codziennie sprząta około 60 pojazdów metra na I i II linii. – Raz w roku poszycia siedzeń, przechodzą proces dezynsekcji. Polega on na rozpyleniu odpowiednich substancji chemicznych, które zabezpieczają wnętrze pociągu przed pojawieniem się insektów. Chemia stosowana przy tym procesie jest bezwonna i całkowicie bezpieczna – podkreśliła. Z komunikatu rzeczniczki stołecznego metra wynika również, że dwa razy w roku przeprowadzana jest także dezynfekcja, która przypomina zwykle pranie tapicerki. – Najpierw na fotele rozpryskiwana jest specjalna substancja dezynfekująca, następnie są one dokładnie oczyszczane przy pomocy maszyny piorącej – podkreśliła Bartoń.

źródło: Wprost

Na ten temat także wypowiedział się przedstawiciel stołecznego Sanepidu:

Nie wypłynęły do nas żadne zgłoszenia o insektach w metrze. Ostatnia taka interwencja była w 2009 r. To mogła być incydentalna sytuacja, np. ktoś jechał metrem z zapchlonym psem – zapewniła Małgorzata Zabrzyjewska, kierowniczka Oddziału Higieny Komunalnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie w rozmowie z Wirtualną Polską.

Czystość w środkach komunikacji publicznej

Jak doskonale zdajecie sobie sprawę czystość w środkach komunikacji publicznej pozostawia wiele do życzenia. Niestety nagranie opublikowane przez Panią Agatę świetnie pokazuje jak to naprawdę wygląda. Nieważne czy są to pluskwy w komunikacji miejskiej, czy są to wszy, mrówki, czy inne małe stworzenia – jest to duży problem w takim mieście jak Warszawa.

Sprzątanie w Warszawie – podsumowanie 2018 roku


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama