Czujniki jakości powietrza w kampusie SGGW w Warszawie.

631

DPDgroup zainstalowała w Warszawie 120 czujników monitorowania jakości powietrza w ramach projektu Breathe. Pomiary prowadzone są mobilnie (100 czujników) i stacjonarnie (pozostałe) na terenie całego miasta. Dwa sensory umieszczone zostały w kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na Ursynowie. Zlokalizowane na przeciwległych krańcach kampusu – w części parkowej i od strony ruchliwych arterii Ursynowa – dają informacje o jakości powietrza w najbliższym otoczeniu.

O Projekcie

Warszawa to pierwsze miejsce w Polsce i jedna z kilkunastu europejskich metropolii, w których DPDgroup realizuje tę inicjatywę. Czujniki Pollutrack znajdują się już m.in. w Londynie, Pradze, Hamburgu, Lizbonie, Paryżu, Bolonii, Madrycie czy Dublinie.

Co czeka branżę czystości w 2022 roku?

Jesteśmy świadomi wpływu działalności logistycznej na środowisko i dlatego jako DPDgroup zmieniamy branżę między innymi unowocześniając i elektryfikując flotę. W Polsce pod marką DPD jeździ 120 elektrycznych samochodów, mamy własne ładowarki, zdecentralizowane procesy operacyjne, instalacje fotowoltaiczne przy oddziałach i pasieki. Projekt Breathe to kolejny etap tej zmiany. Bieżąca informacja o poziomie pyłów PM 2.5 ułatwia mieszkańcom decyzje dotyczące sposobu spędzania czasu – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Blisko mieszkańców

Czujniki monitorowania jakości powietrza zostały umieszczone na samochodach DPD, w punktach odbioru oraz przy obiektach użyteczności publicznej. Swoją przestrzeń udostępniła także Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w słynącym z imponującej przestrzeni parkowej w „starym” kampusie przy ulicy Nowoursynowskiej oraz od strony ruchliwych arterii przy uczelnianym basenie.

Dzięki tej współpracy powstają pod moim kierunkiem pierwsze projekty licencjackie. Badania empiryczne wykorzystują bieżące obserwacje wskazań prowadzone na Ursynowie, w Centrum i na Bródnie przy ciągach transportowych i w oddaleniu od nich. Jest to potwierdzenie, że młode pokolenie jest coraz bardziej świadome wyzwań związanych z warunkami życia w miastach i wie, że to właśnie konkretna informacja jest katalizatorem pozytywnych zmian w naszym otoczeniu – mówi prof. Bogdan Klepacki, Kierownik Katedry Logistyki w Instytucie Ekonomii i Finansów SGGW.

Przygotowanie do gruntownego sprzątania…

Aktualną mapę jakości powietrza wokół adresu doręczenia można zobaczyć na stronie internetowej dpd.com.pl prowadzącej do aplikacji webowej AirDiag™.

Więcej o projekcie: https://www.youtube.com/watch?v=Bm1UU7rEXYg

DPD Polska partnerem Warszawskich Dni Logistyki 2022

Zainstalowanie czujników jakości powietrza to niejedyna inicjatywa podjęta wspólnie z SGGW. DPD Polska po raz kolejny została partnerem organizowanej przez uczelnię konferencji „Warszawskie Dni Logistyki 2022”. Celem spotkania jest upowszechnienie wiedzy o wyzwaniach współczesnej logistyki i najważniejszych trendach w branży, między innymi poprzez spotkanie nauki z biznesem. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 maja tego roku.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama