Ile zarabia pracownik w firmie sprzątającej?

2790

Pracownik w firmie sprzątającej według opublikowanych badań przez największy w Polsce portal z ogłoszeniami o pracę może zarobić średnio 2700 zł brutto w przypadku pełnego etatu. Dane pochodzą z analizy 350 000 ankiet wypełnionych na portalu pracuj.pl. Respondenci pochodzą z największych miast w Polsce między innymi z Warszawy, Poznania, Łodzi czy Opola.

Czy się opłaca?

Respondenci w wypełnionych ankietach wskazali, że ich przeciętne zarobki (mediana) wynoszą 2700 zł brutto. Jednakże również oznacza to, że pracownik w firmie sprzątającej, czyli np. połowa badanych może otrzymywać niższe wynagrodzenie, a druga połowa wyższe wynagrodzenie. Powyższa kwota wskazana w badaniu jest tylko i wyłącznie rekomendowanym punktem odniesienia.

pracownik w firmie sprzątającej
fot. pracuj.pl Pracownik w firmie sprzątającej według opublikowanych badań przez największy w Polsce portal z ogłoszeniami o pracę może zarobić średnio 2700 zł brutto w przypadku pełnego etatu. Dane pochodzą z analizy 350 000 ankiet wypełnionych na portalu pracuj.pl. Respondenci pochodzą z największych miast w Polsce między innymi z Warszawy, Poznania, Łodzi czy Opola.

Przytoczone badanie informuje nas również, że pracownik w firmie sprzątającej otrzymuje również benefity poza płacowe jak np. 25 % respondentów wskazuje na dodatkowe świadczenia socjalne, aż 13 % otrzymuje dodatkowe ubezpieczenie na życie. 7 % ankietowanych wskazało, że otrzymują dofinansowanie biletów do kina czy teatru oraz otrzymują bony żywieniowe.

Jakiej firmy sprzątającej nie zatrudniać?

Pracownik w firmie sprzątającej – co wpływa na jego wynagrodzenie?

Badanie również pokazuje, że staż pracy wpływa bezpośrednio na oferowane zarobki. Bardziej doświadczeni pracownicy otrzymują większe wynagrodzenie za wykonywane czynności. Wielkość firmy również ma znaczenie i przekłada się na oferowane wynagrodzenie. Małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia na poziomie wielkich korporacji. Duże firmy również oferują większy pakiet socjalny dla swoich pracowników.

Lokalizacja również ma ogromny wpływ na zarobki. W większych miastach możemy spodziewać się lepszych kwot niż w przypadku małych czy średnich miejscowości.

Ciekawostki

Według zebranych danych, aż 91 % osób zatrudnionych jako pracownik w firmie sprzątającej to kobiety, a tylko 9% to mężczyźni. Co więcej, tylko 21% pracowników otrzymuje co miesiąc dodatkową premię za wykonywaną pracę.

Robot do dezynfekcji powierzchni z Polski

źródło: pracuj.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama