Czy profesjonalne usługi sprzątania w przedszkolach zapewnią większą higienę?

1140

Ośrodki opieki nad dziećmi, przedszkola czy kluby malucha są wspaniałymi miejscami nauki, kreatywności i zabawy, ale są też jedynymi z najtrudniejszych miejsc do utrzymania czystości i porządku. Brudne zabawki, pościel, sztućce oraz wszystkie powierzchnie wokoło dzieci to prawdziwa wylęgarnia zarazków, dlatego ważne jest, aby zapewnić profesjonalne usługi sprzątania. Utrzymanie wysokich standardów czystości i higieny powinien być priorytetem dla dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców.

Zatrudnienie firmy świadczącej profesjonalne usługi sprzątające dla przedszkoli jest coraz bardziej popularne w Polsce. Do tej pory przedszkola i ośrodki opieki nad dziećmi zatrudniały własnych pracowników na etat, którzy są odpowiedzialni za utrzymanie czystości. Czy takie rozwiązanie się sprawdza? To już zależy od wymagań, jakie stawiane są przed pracownikami przez dyrekcję.

Sprzątanie przedszkoli i żłobków musi być skuteczne i zdrowe

Poniżej kilka powodów, aby jednak zatrudnić firmę, która świadczy profesjonalne usługi sprzątania:

• Utrzymanie odpowiedniej higieny i nowoczesne praktyki czyszczenia w placówkach opieki nad dziećmi są niezbędne do zminimalizowania rozprzestrzeniania się szkodliwych zarazków, wirusów i bakterii. Najmłodsi oraz niemowlęta są szczególnie narażone na zakażenia krzyżowe, ponieważ mają jeszcze nabytej odporności, które umożliwia dorosłym łatwe zwalczanie zarazków.

• Sposób, w jaki dzieci komunikują się ze sobą w przedszkolach skutkuje tym, że zarazki rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie. Dzieci, zwłaszcza młodsze mają bliski kontakt z nauczycielami poprzez zabawę czy przytulanie. Lubią też wkładać przedmioty do ust, nie zawsze zakrywają kaszel czy kichanie. Niektóre rodzaje zarazków mogą przetrwać na powierzchniach – blaty, klamki, zabawki. Jak wiadomo dzieci dotykają wszystkiego, a następnie wkładają dłonie do ust co powoduje zarażenia. Ponadto, jeśli dziecko ma chorego rodzica lub rodzeństwo w domu, może przenieść zarazki z domu do przedszkola.

• Profesjonalne usługi sprzątania wykonywane codziennie zapewnią, że każda powierzchnia i sprzęt zostaną wyczyszczone i odkażone, dzięki czemu zarazki zostaną zniwelowane.

• Firmy sprzątające używają profesjonalnej chemii do sprzątania, która jest bardziej wydajna oraz skuteczniejsza w walce z zabrudzeniami i bakteriami.

Przed wyborem zwróć uwagę na szczegóły

Przed wyborem firmy świadczącej profesjonalne usługi sprzątania sprawdź koniecznie czy dokładnie wie co należy zrobić i jak to zrobić prawidłowo. Firmy sprzątające powinny wiedzieć gdzie znajdują się najbardziej zagrożone miejsca dla dzieci pod względem bakterii i wirusów. Jeżeli firma ma doświadczenie w tym co robi od razu wskaże „hotspoty”, które należy szczególnie wyczyścić.

5 podstawowych zasad jak uniknąć infekcji w placówkach edukacyjnych

Upewnij się, że firma korzysta z odpowiednich ekologicznych środków czystości, które nie zagrażają zdrowiu najmłodszych. To także konieczny warunek, jakim należy się kierować przy wyborze firmy sprzątającej do świadczenie usług sprzątania w przedszkolach.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama