Raciborska fabryka Henkla rozpoczęła produkcję płynnych środków piorących

2112

W zakładzie środków piorących firmy Henkel w Raciborzu uruchomiona została zaawansowana technologicznie linia produkcyjna żeli do prania. Strategiczna inwestycja o wartości 100 mln złotych dostosowuje specyfikę raciborskiej produkcji do zmieniających się stopniowo potrzeb rynku, dając gwarancję dalszego stabilnego rozwoju fabryki i wzrostu jej znaczenia w regionie.

Henkla

Dotychczas w raciborskim zakładzie wytwarzane były proszki do prania. Dzięki zainstalowaniu i uruchomieniu nowoczesnej linii produkcyjnej w zakładzie rozpoczęto produkcję żeli do prania pod należącymi do Henkla markami, m.in. Persil i E. Produkowane
w Raciborzu żele trafią na 10 rynków Europy Środkowo-Wschodniej: do Polski, Austrii, Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Litwy, Łotwy, Estonii i na Ukrainę. Inwestycja ta jest odpowiedzią na rosnący popyt konsumencki i globalny trend, gdyż detergenty w płynie są największą obecnie kategorią na światowym rynku środków piorących.

Zobacz także: Rewolucja w sprzątaniu za sprawą rozszerzonej rzeczywistości

  – Zakład w Raciborzu od ćwierćwiecza zajmuje się produkcją najwyższej jakości środków piorących firmy Henkel, które odpowiadają na potrzeby konsumentów. Wraz z uruchomieniem produkcji żeli do prania, które są rozwiązaniem przyszłości, otwieramy nowy rozdział w życiu zakładu, wspierając także stabilny rozwój firmy w Polsce – powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Nowa inwestycja w Raciborzu jest praktycznym przykładem realizacji strategii zrównoważonego rozwoju Henkla, która zakłada stałe ograniczanie wpływu procesów produkcyjnych i produktów firmy na środowisko oraz potrojenie do roku 2030 efektywności działania firmy.

– Żele do prania to rozwiązanie nowoczesne i kompatybilne środowiskowo. Ich produkcja jest wysoce energooszczędna, a zastosowane rozwiązania konstrukcyjno-technologiczne pozwalają do minimum ograniczyć wpływ naszych procesów produkcyjnych na środowisko i otoczenie zakładu – kontynuuje Adrian Wycisk.

Zobacz także: Jak wybrać firmę sprzątająca dla restauracji

Linia produkcyjna żelowych środków piorących została zainstalowana w nowoczesnej hali produkcyjnej, wybudowanej zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa
i spełniającej wymagania ekologicznej certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Podobne wymagania spełniają nowoczesne powierzchnie magazynowe, przylegające do hali produkcyjnej.

Henkla

Inwestycja firmy Henkel w Raciborzu ma istotne znaczenie dla miasta i naszych mieszkańców. Obsługa nowej linii produkcyjnej płynnych środków piorących wiąże się z utworzeniem miejsc pracy a także stwarza nowe możliwości rozwoju gospodarczego dla całego regionu. Cieszymy się, że firma o międzynarodowej renomie, jaką jest Henkel, rozwija swoją działalność w naszym mieście – powiedział Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.

Uruchomienie nowej linii produkcyjnej Henkla przyczyniło się do utworzenia ponad 40 miejsc pracy – w samym zakładzie i w firmach współpracujących. Wraz ze wzrostem wolumenu produkcji planowane są kolejne zatrudnienia.

Pierwsze opakowania żelu do prania, zgodnie z planem, zjechały z nowej linii produkcyjnej
w marcu 2018 r.

Henkla

O zakładzie produkcyjnym Henkla w Raciborzu

Raciborski zakład produkuje proszki oraz żele do prania na potrzeby polskiego rynku oraz kilkunastu innych krajów w regionie CEE. Jest również producentem półproduktu chemicznego, wykorzystywanego w pozostałych fabrykach detergentowych Henkla
w regionie. Przez ostatnie lata fabryka była drugim największym na świecie zakładem produkcji proszków do prania należącym do Henkla, systematycznie zwiększającym efektywność finansową działań produkcyjnych. Ponadto zakład od lat szczyci się podejmowaniem wielu działań prośrodowiskowych, ograniczających zużycie wody, energii
i wytwarzanie odpadów w procesach produkcyjnych. Zakład w Raciborzu, jako jeden
z pierwszych w Polsce, a równocześnie jako pierwszy na świecie zakład firmy Henkel, uzyskał certyfikat zgodności z międzynarodową normą zarządzania energią ISO 50001. Wzbogacenie asortymentu produkcji o środki piorące w żelu zwiększa regionalne znaczenie raciborskiego zakładu i stanowi gwarancję jego dalszego rozwoju w przyszłości.

Zobacz także: Sprzątanie strefowe czy zespołowe? – oto jest pytanie

źródło: henkel.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama