Prezentacja wyników finansowych Nilfisk za 2017 rok

1174

Nilfisk to globalny dostawca profesjonalnych maszyn czyszczących i usług, ogłosił wyniki finansowe za rok 2017. Przedstawione wyniki pokazują stały wzrost i satysfakcjonujące wyniki zgodne z założeniami.

W 2017 roku Nilfisk zrealizował łączny przychód w wysokości 1 082 milionów Euro, jest to wynik lepszy niż w ubiegłym roku o 26 milionów Euro. Dla całej firmy i wszystkich jej segmentów odnotowano wzrost na poziomie blisko 3,7 % co biorąc pod uwagę przy dużej konkurencji i globalnej postawie jest to dobry wynik. Marża EBITDA za cały rok przed uwzględnieniem pozycji specjalnych była według zarządu zadowalająca i wynosiła blisko 11,5 %.

Rozwój rynku profesjonalnych maszyn czyszczących

„Rok 2017 był dobrym rokiem dla Nilfisk. Odnotowaliśmy silny wzrost w dwóch największych obszarach biznesowych – EMEA 5,9 % (Europa i część Azji) o obu Amerykach 5,7 %. Co więcej dla całego biznesu i wszystkich segmentów wykazaliśmy solidny wzrost i satysfakcjonujące wyniki zgodnie z naszymi oczekiwaniami” – powiedział Hans Henrik Lund Dyrektor Generalny Nilfisk.

Według Dyrektora Generalnego Nilfisk Hansa Henrika Lund rok 2017 był także rokiem, w którym firma poczyniła znaczące postępy w zakresie wprowadzania inteligentnego czyszczenia i budowy rozwiązań czyszczących przyszłości.

profesjonalnych maszyn czyszczących
źródło: nilfisk.com Nilfisk to globalny dostawca profesjonalnych maszyn czyszczących i usług, ogłosił wyniki finansowe za rok 2017. Przedstawione wyniki pokazują stały wzrost i satysfakcjonujące wyniki zgodne z założeniami.

„W ciągu roku ogłosiliśmy również dwa nowe strategiczne partnerstwa w dziedzinie robotyki i zwiększyliśmy nasze wewnętrzne możliwości w tej dziedzinie. Tak więc rok 2018 będzie naprawdę ekscytujący” – powiedział

W 2018 roku jak zapowiada kierownictwo Nilfisk spodziewa się wzrostu od 3 % do 4 %, a EBITDA w granicach 11, 5 % do 12 %.

Na 2018 r. Nilfisk spodziewa się wzrostu organicznego w przedziale od 3,0 do 4,0 proc. Oczekuje się, że marża EBITDA przed pozycjami specjalnymi będzie w przedziale 11,5 do 12,0 procent.

Nilfisk zatrudnia blisko 5800 pracowników w 100 krajach na całym świecie. Jest to globalna marka, która posiada 17 fabryk produkcyjnych zlokalizowanych w Europie, Azji, czy Ameryce.

Szczegółowy raport finansowy Nilfisk za 2017 rok dostępny jest TUTAJ

Reklama