SOSEXPO 2018 za nami-relacja

1012

1 lutego br. odbyła się już siódma edycja Międzynarodowego Forum Gospodarki Odpadami Sosexpo 2018 i VII Ogólnopolska Konferencja Samorządowa. W wydarzeniu uczestniczyło 221 słuchaczy, wśród nich można było odnaleźć przedstawicieli decydentów i środowisk odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami, przedstawicieli administracji samorządowej i rządowej oraz firm odbierających odpady.

W pierwszej sesji tematem obrad był przedmiot Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, w szczególności skupiono się na nowych uregulowaniach zarówno unijnych, jak i krajowych. Zgromadzeni eksperci dyskutowali o wpływie zmian w prawie na polski system. Podczas tej sesji między innymi towarzyszyli nam (kolejność alfabetyczna):

Pan Przewodniczący Kazimierz Barczyk Przewodniczący Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP; Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pani Prezes Magdalena Dziczek, Związek Pracodawców Przemysłu Opakowań i Produktów w Opakowaniach EKO-PAK Pani Dyrektor Magda Gosk, Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami; Ministerstwo Środowiska, Pan Przewodniczący Andrzej Maciejewski, Sejm RP, Pan Wiceprezes Wojciech Konecki, Krajowa Izba Gospodarcza.

Innowacje w gospodarce odpadami to temat drugiej sesji, podczas której toczyła się bardzo żywa dyskusja, moderował prof. A. Górak z Politechniki Łódzkiej. Specjalną częścią przygotowaną dla samorządów i ich przedstawicieli była konferencja szkoleniowa, w której trakcie omówiono doświadczenia i wyzwania stojące przed władzami samorządowymi w kwestii gospodarki odpadami.

Już od siedmiu lat wydarzenie branżowe SOSEXPO umacnia swoją pozycję na polskim rynku branży gospodarki odpadami. Organizatorzy tworzą płaszczyznę do współpracy dla organów rządowych, samorządowych, jak i największych firm zajmujących się gospodarką odpadami.

SOSEXPO 2018
źródło: http://www.sosexpo.ztw.pl/

Forum SOSEXPO 2018 składało się z:

  • Konferencji podzielonej na główne sesje panelowe pt. „Unijny pakiet na rzecz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym- jakie są jego cele i co to oznacza dla Polski” oraz „Innowacyjność: mechanizmy, przykłady, ryzyka”.
  • Warsztaty szkoleniowe, złożone z dwóch sesji skierowanych do środowisk samorządowych i przedsiębiorców działających w obszarze gospodarki odpadami.
  • Wystawy, na których można było zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązania i innowacjami w branży.

Zobacz także inne wydarzenia dotyczące branży utrzymania czystości:

Targi EuroGastro i WorldHotel-wydarzenie branży HoReCa – 21-23 marca 2018 r.

Reklama