Rozmiar urządzeń do pielęgnacji podłóg ma znaczenie

1798

Żadna nacja nie uwielbia dużych rzeczy jak Amerykanie. Oni wprost uwielbiają tzw. supersize – czy kupują auto, dom, mieszkanie, nawet posiłek musi być wielki. Ale czy większe znaczy lepsze? Czy rozmiar ma znaczenie?

Czy tak jest także w przypadku urządzeń do pielęgnacji podłóg? Coraz więcej osób zarządzających obiektami zdaje sobie sprawę, że mniejsze, kompaktowe maszyny czyszczące zasługują na uznanie.

Zobacz także: Profesjonalne sprzątanie sklepu. Jak dobrać odpowiednią maszynę?

Podczas gdy duże maszyny kosztują nawet 60 000 zł netto w zależności od klasy i marki urządzenia do pielęgnacji podłóg, mniejsze maszyny kosztują od 6000 zł do 20 000 zł netto, co czyni je atrakcyjną opcją dla firm i obiektów o ograniczonych finansach i przestrzeni.

urządzeń do pielęgnacji podłóg

Wybór urządzeń do pielęgnacji podłóg

Małe kompaktowe urządzenia do pielęgnacji podłóg myją mniejszą powierzchnię niż jej jeżdżące kuzynki. Według użytkowników mniejsze maszyny są oczywiście łatwiejsze w manewrowaniu w małych i ciasnych przestrzeniach takich jak sale lekcyjne w szkołach czy trudne w utrzymaniu klatki schodowe. W zależności od typu urządzenia mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc co dla urządzeń do pielęgnacji podłóg, które są duże jest to nie możliwe.

Zobacz także: 5 podstawowych zasad jak uniknąć infekcji w placówkach edukacyjnych

Mniejsze maszyny mają także jeden dodatkowy atut, podczas kryzysowych sytuacji jak np. wyciek wody lub punktowe zabrudzenia, potrafią szybko je usunąć. Podczas takiej sytuacji łatwiej, szybciej i wygodniej jest użyć małej maszyny niż samojezdnej jednostki.

Ważny głos dystrybutorów

Głosy wśród dystrybutorów i osób zarządzających obiektami są podzielone, lecz większość z nich zgadza się, że małe urządzenia do pielęgnacji podłóg są bardziej wydajne niż zastosowanie mopa i wiadra. Ogólny proces czyszczenia jest szybszy, a po zakończeniu procesu świetnym efektem jest sucha i pozbawiona smug podłoga.

Żeby nie było tak kolorowo, duża samojezdna maszyna czyszcząca zawiera dwa ogromne zbiorniki na wodę czystą i brudną. Jest o wiele wydajniejsza i może pracować dłużej i na większych przestrzeniach. Czas czyszczenia także ulega skróceniu, co przekłada się na oszczędność pieniędzy i pracy.

Zobacz także: Czyszczenie samochodu – podstawowe kroki

Wybór urządzeń do pielęgnacji podłóg zależy tylko i wyłącznie do osób zarządzającym danym obiektem lub firmy sprzątającej, która wykonuje usługę na danym terenie. Cieszy fakt, że zaczęto z powrotem doceniać małe urządzenia czyszczące, które dość często były lekceważone przez największych graczy na rynku branży czystości.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama