Usługi Technicznego Zarządzania Obiektami (Facility Management) w Seris Konsalnet Cleaning

1005

Spółka Seris Konsalnet Cleaning rozszerza od czerwca br. zakres usług o kompleksowe techniczne zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi (Facility Management). W jej skład wchodzą usługi z zakresu przeglądów, inspekcji, konserwacji instalacji i urządzeń technicznych, napraw i remontów (także doraźnych), rozliczania opłat środowiskowych, audytów i realizacji prac aranżacyjnych oraz doradztwa w zakresie optymalizacji kosztów nieruchomości. Jest to już kolejna usługa dodana do usług cleaningowych i zarządzania BDO, stanowiących podstawę przychodów firmy. Za wdrożenie tej usługi w Seris Konsalnet Cleaning i jej powiązanie z innymi usługami grupy odpowiedzialna jest Emilia Załoga, Dyrektor Techniczny Zarządzania Obiektami w Seris Konsalnet Cleaning.

Seris Konsalnet
fot. Andrzej Chodacz, Prezes Zarządu Seris Konsalnet Cleaning

– Usługa Facility Management została stworzona na prośbę naszych klientów jako naturalne dopełnienie usług oferowanych przez Seris Konsalnet, takich jak ochrona, utrzymanie czystości, monitoring, usługi GPS – mówi Andrzej Chodacz, Prezes Zarządu Seris Konsalnet Cleaning. ­– Dzięki temu możemy kompleksowo obsłużyć nieruchomości naszych klientów – zająć się bezpieczeństwem oraz zadbać o sprawność techniczną powierzonego obiektu. Personel techniczny Seris Konsalnet Cleaning to grono ekspertów specjalizujących się w dziedzinie eksploatacji infrastruktury budynkowej, którzy poprzez precyzyjnie wykonane przeglądy i inspekcje zapewniają nie tylko prawidłowe działanie instalacji, ale też minimalizują ryzyko wystąpienia awarii.

Indywidualne podejście do usług technicznego zarządzanie nieruchomościami

Firma kieruje swoją ofertę do właścicieli nieruchomości, firm zarządzających nieruchomościami oraz głównych najemców obiektów. Z kolei profil obsługiwanych nieruchomości obejmuje głównie obiekty biurowe i logistyczne, centra handlowe i hotele oraz zakłady produkcyjne.

Wycena usług sprzątania – kurs online

Usługa w zależności od obiektu i zakresu obowiązków może być świadczona w formie stałej obecności pracowników Seris Konsalnet Cleaning na terenie obiektu lub doraźnych przyjazdów w celu wykonania powierzonych zadań. W modelu stacjonarnym usługa jest realizowana przez dedykowany zespół, który stacjonuje w zarządzanym obiekcie. W modelu mobilnym usługa realizowana jest doraźnie, bez konieczności cyklicznej obecności w obiekcie.

W toku tworzenia tej usługi mieliśmy na uwadze przede wszystkim maksymalną elastyczność oferty, ponieważ tego właśnie wymagają klienci w 2022 roku – mówi Emilia Załoga, Dyrektor Techniczny Zarządzania Obiektami w Seris Konsalnet Cleaning. – Techniczne zarządzanie obiektami w czasie pandemii stanęło w centrum uwagi. Niewidoczna do tej pory rola kierownika technicznego stała się kluczowa – z powodu konieczności wprowadzenia zabezpieczenia zdrowia osób przebywających w danym budynku czy rekonfiguracji przestrzeni. Zmieniły się także wymagania najemców lokali biurowych, których pracownicy pracują w modelu hybrydowym, wobec czego zmieniły się ich potrzeby lokalowe. Na znaczeniu zyskuje ponadto niskoemisyjność budynków komercyjnych, ich energooszczędność i efektywność kosztowa. Widzimy, jakie są wyzwania i wychodzimy im naprzeciw.

Racjonalizacja kosztów

Presja na zwiększenie efektywności zarządzania nieruchomościami rośnie wraz z upowszechnianiem się wyżej wymienionych trendów. Istotna jest zwłaszcza efektywność kosztowa, ponieważ pozwala na większą swobodę podejmowania decyzji inwestycyjnych przez właścicieli nieruchomości.

– Kluczowe w 2022 roku staje się racjonalizowanie kosztów zarządzania technicznymi aspektami nieruchomości – mówi Emilia Załoga. – Nigdy wcześniej nie było to tak istotne jak obecnie, dlatego outsourcing tych usług jest naszym zdaniem przyszłością branży Facility Management. Coraz powszechniejsze stają się inteligentne budynki bez stałej obsługi ludzi na miejscu – wejście ograniczone kartą dostępową, zdalne przydzielanie sal konferencyjnych, zdalny monitoring parametrów technicznych, osoby techniczne na miejscu są potrzebne tylko w przypadku awarii bądź konserwacji. Taka inwestycja i taki model prowadzenia obiektów prowadzi do drastycznego ograniczenia kosztów obsługi nieruchomości.’

Emilia Załoga, Dyrektor Techniczny Zarządzania Obiektami w Seris Konsalnet Cleaning.

Seris Konsalnet Cleaning świadczy usługi technicznego zarządzania nieruchomościami także w pakiecie z usługami cleaningu i ochrony, dzięki czemu jeszcze bardziej poprawia efektywność kosztową utrzymania nieruchomości.

 

O firmie Seris Konsalnet Cleaning

Seris Konsalnet Cleaning to specjalistyczna firma świadcząca usługi utrzymania czystości w branży B2B. Oferuje kompleksowe usługi porządkowe dla pomieszczeń biurowych, hal produkcyjnych, przemysłu, powierzchni magazynowych, sklepów i supermarketów, kompleksów rekreacyjnych, placówek służby zdrowia, obiektów administracji publicznej. Marka stawia na innowacje, w które inwestuje w czterech kluczowych liniach usług: Q BOT (automatyzacja i robotyzacja usług sprzątających); Q EYE (nowoczesne systemy monitorowania usług utrzymania czystości), Q EKO (odpowiedzialne środowiskowo i ekologicznie rozwiązania dla branży sprzątającej) oraz Q BDO (zarządzanie procesem obsługi obowiązków raportowych przedsiębiorstwa do Bazy Danych Odpadowych).

Przygotowanie do gruntownego sprzątania…

Mocną cechą marki jest także otwarte i partnerskie podejście do współpracy z klientem biznesowym: wykwalifikowani technologowie dobierają odpowiednie środki czystości i sprzęt na podstawie oględzin obiektu oraz sugerują zakres i harmonogram usług odpowiadających indywidualnym potrzebom klienta. Seris Konsalnet Cleaning powstała w wyniku konsolidacji spółek Seris Klinet i Seris As Pak. Jest częścią międzynarodowej Grupy Seris. Ambicją Seris Konsalnet Cleaning jest wdrożenie na polskim rynku w obszarze usług sprzątających dla B2B autorskiej filozofii Cleaning 4.0.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama