Sprzątanie po innych należy wbrew pozorom do przyjemnych czynności, jeżeli otrzymujemy za to wynagrodzenie. Tak zarabiają firmy sprzątające, które sprzątanie po innych traktują jako pracę, która przynosi dochody, firmy sprzątają różne miejsca od domów czy biur po wielkopowierzchniowe obiekty. A co w przypadku kiedy sprzątanie po innych stanie się sposobem na dołożenie własnej cegiełki, aby przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego?
Sprzątanie po innych – #TrashTag Challange
Od kilku dni internauci na całym świecie publikują zdjęcia i filmy na znanych portalach społecznościowych takich jak Instagram, Facebook czy Twitter z hashtagiem #trashtag. O co w tym chodzi? Wyzwanie jest dziecinnie proste, polega na posprzątaniu po innych ludziach, którzy pozostawili po sobie śmieci w najróżniejszych miejscach.
#trashtag czyli hashtag, który nie jest nowością został wymyślony przez amerykańską firmę UCO, która między innymi zajmuje się produkcją wewnętrznego i zewnętrznego oświetlenia. W 2015 roku wspomniana powyżej firma uruchomiła kampanię promującą dbanie o środowisko naturalne o nazwie #TrashTag.
Drugie życie #TrashTag
Hashtag nie zyskałby jednak tak dużej popularności i nie rozlałby się na cały świat, gdyby nie Amerykanin Byron Román, który tchnął w niego drugie życie. Jego wpis w mediach społecznościowych został już udostępniony ponad 300 tysięcy razy, od 5 marca 2019 roku. Byron Román na swoim profilu opublikował zdjęcie sprzed i po sprzątaniu jakie wykonał za innych. „Zróbcie sobie zdjęcie w miejscu, które potrzebuje posprzątania, następnie ogarnijcie je, zróbcie kolejne zdjęcie i opublikujcie to. Wyzwanie #trashtag” – właśnie tak brzmi treść posta Byrona Ramireza
Jak sami widzicie, sprzątanie po innych nie musi być wcale nieprzyjemne. Dzięki temu bezinteresownie możemy przyczynić się do polepszenia walorów estetycznych w naszym otoczeniu. Gdyby tego było mało możemy poczuć prawdziwą satysfakcję z faktu, że przyczyniliśmy się do poprawy stanu środowiska naturalnego, nawet jeżeli jest to jakiś niewielki ułamek procenta.
Do dzieła internauci! Wyzwanie #trashtag
Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!