Sprzątanie w placówkach medycznych jednym z paneli podczas CMS Berlin 2019

1389

Sprzątanie w placówkach medycznych i utrzymanie higieny w służbie zdrowia jest wysoko odpowiedzialnymi zadaniami, które wymagają fachowej wiedzy na ten temat. Wiedza profesjonalistów z branży utrzymania czystości może doprowadzić do znacznej poprawy standardów sprzątania w placówkach medycznych.

Producenci maszyn czyszczących, sprzętu, a także dostawy profesjonalnych środków czyszczących i dezynfekujących, również odgrywają istotną rolę w zapewnieniu najwyższych standardów, jakie musi spełniać sprzątanie w placówkach medycznych. Organizatorzy Międzynarodowych Targów Cleaning Management Services CMS Berlin 2019, które odbędą się w dniach 24-27 września 2019 roku starają skupić się właśnie na przedstawicielach powyższego sektora rynku.

Sprzątanie w sektorze mobilności

Sprzątanie w placówkach medycznych to jeden z tematów CMS Berlin 2019

Podczas targów zaprezentowany zostanie kompleksowy przegląd produktów, systemów oraz procesów. Zakres ma obejmować stricte sprzątanie w placówkach medycznych, co więcej zostanie zaprezentowany program wsparcia dla specjalistów. 26 września odbędzie się specjalnie przygotowany panel dla wszystkich osób odpowiedzialnych za utrzymanie czystości i higienę w placówkach opieki zdrowotnej.

Raport przygotowany w 2016 roku podkreśla, że zarówno pacjenci, jak i lekarze określają „wysokie standardy higieny”, jako najważniejsze kryterium, które „musi być kategorycznie spełnione przez dobry szpital’. Następnie dopiero oceniane są kwalifikacje lekarzy i personelu.

Wyznaczenie punktu odniesienia

W delikatnych sytuacjach, jakie mogą wydarzyć się w placówkach medycznych, należy zachować najwyższą staranność i jakość związaną z utrzymaniem czystości i higieny. Wykonywane sprzątanie w placówkach medycznych musi być płynnie zintegrowane z procesami klinicznymi.

„Oprócz higieny osobistej, higiena jest niezbędna w takich obszarach, jak instalacje sanitarne i kuchnie. Dlatego niespodzianką jest, jak wiele ręcznego czyszczenia odbywa się w bardzo wrażliwych obszarach, takich jak szpitale i domy opieki. Zdrowie jest z pewnością megatrendem i będzie nadal wywierać silny wpływ na nas w nadchodzących dziesięcioleciach. Powinniśmy wykorzystać ten ogromny rynek i przekształcić go w główny sektor dla naszej branży, aby zapewnić pomyślną przyszłość. ” – mówi Markus Asch, przewodniczący Stowarzyszenia Handlowego Systemów Czyszczących w VDMA.

Znaczenie ma najwyższy poziom higieny

Sprzątanie w placówkach medycznych i utrzymanie higieny na najwyższym poziomie ma kluczowe znaczenie. Werner Schulze, który jest przewodniczącym działy czyszczenia budynków IHO – Industrial Association for Hygiene and Surface Protection mówi, że rosnąca odporność na antybiotyki, produkty dezynfekujące ma to ogromne znaczenie. Główny nacisk kładzie się na ochronę pacjentów i personelu oraz na przerwanie łańcucha powstawania infekcji. Co więcej, placówki muszą dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić najwyższy możliwy poziom higieny i utrzymania czystości, opierając się przede wszystkim na skutecznych produktach czyszczących i dezynfekujących.

Masz Startup? Zaprezentuj go na CMS Berlin 2019

źródło: CMS Berlin 2019


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama