System kodowania kolorami w branży czystości

5134
Reklama

Wyrażenie „system kodowania kolorami” brzmi bardzo poważnie, lecz jest to bardzo prosty i bardzo wdzięczny system do wdrożenia. Bardziej doświadczeni koledzy z branży, wiedzą o co chodzi, ale po ostatniej naszej wizycie na obiekcie jednak wydaje nam się, że nie wszyscy o tym chcą wiedzieć i stosować się do tego.

System kodowania kolorami

Główne założenie jest takie aby przyporządkować dany sprzęt i środki czystości do odpowiedniej kategorii czyszczonej powierzchni. Jak na pewno wiecie nie wolno myć np. ściereczką do pisuarów czy sanitariatów powierzchni w kuchni. Firmy sprzątające mają dość często duże rotacje personelu, i co w przypadku jeżeli wszystkie ściereczki są tego samego koloru? Jak odróżnić? I jak nie roznosić bakterii?

system kodowania kolorami
Główne założenie jest takie aby przyporządkować dany sprzęt i środki czystości do odpowiedniej kategorii czyszczonej powierzchni. Jak na pewno wiecie nie wolno myć np. ściereczką do pisuarów czy sanitariatów powierzchni w kuchni.

Czyste podłogi to bezpieczne podłogi

Jest to proste, zacznij używać systemu kodowania kolorami, ogólnie przyjęte zasady są następujące:

Czerwony – sanitariaty, toaleta, pisuary

Niebieski – meble, powierzchnie biurowe, ogólne utrzymanie czystości

Zielony – obszary spożywcze, kuchnie

Żółty – łazienka, krany, ceramika

Oczywiście system kodowania kolorów nie musi być stosowany tylko do ścierek ale np. do pojemników na wodę. Wszystko zależy od Waszej dyscypliny i organizacji pracy.

Na rynku usług sprzątających nie jest łatwo?

System kodowania kolorami można i należy stosować także we własnym domu. W naszych 4 ścianach mamy większą kontrolę nad tym czym czyścimy bo wykonujemy tą pracę codziennie własnoręcznie. Jest to jeden z lepszych sposobów na nie roznoszenie bakterii i wirusów.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama