Trendy zamawiania sprzątania online w Polsce

1481

Moppy.pl, jedna z największych platform do zamawiania sprzątania online w Polsce, dnia 06.02.2019 roku opublikowała raport trendów sprzątania za 2018 rok.

Niniejszy raport przedstawia informacje dotyczące trendów zamawiania sprzątania online.
Z raportu wynika, że wśród użytkowników Moppy.pl zdecydowanie dominuje płeć żeńska – aż 66% zamawiających stanowią kobiety. Najbardziej nielubiane wśród Polaków obowiązki domowe to: doczyszczanie fug (80% respondentów nie lubi tego obowiązku) oraz prasowanie (70% Polaków nie lubi wykonywać tej czynności).

7 rad dotyczących usuwania kurzu i pyłków

Jak się okazało najczęściej zamawiają sprzątanie online osoby w przedziale wiekowym od 25-34 lat (39%). Środa jest dniem, kiedy Polacy składają najwięcej zamówień, podczas gdy najmniej myślą o sprzątaniu w piątek i w weekendy. W kontekście pory dnia, preferują zamawiać sprzątanie na godziny przedpołudniowe, tj. 08:00 – 12:00 (60%), w środku tygodnia. Z badań Bureau of Labor Statistics z 2015 roku wynika, że przeciętna osoba powyżej 15 roku życia poświęca 66 minut dziennie i aż 7,7 godzin tygodniowo na obowiązki domowe.

Zamawianie sprzątania online w Polsce staje się coraz bardziej popularne. Jak wypowiadają się założyciele Moppy.pl: „Coraz więcej Polaków, jak i obcokrajowców żyjących w Polsce korzysta z platformy do zamawiania sprzątań w Polsce, co możemy zauważyć po wzrastającej ilości zamówień.” – mówi Ewa Szczepaniak, współwłaściciel portalu. „Z badań rynku wynika, że głównym powodem zamówienia sprzątania online jest chęć oszczędności czasu (aż 35%)”, dodaje wspólnik, Wojciech Zawadzki.

Niehigieniczne praktyki w topowych sieciach hoteli w Chinach [Zobacz Nagranie]

MOPPY.PL to nowoczesna firma sprzątająca, jedna z największych platform do zamawiania sprzątania online w Polsce. Działa na rynku polskim od 2016 roku we Wrocławiu oraz w Krakowie. Jest platformą do zamawiania sprzątania domu, mieszkania lub biura dla osób prywatnych oraz firm. Oferuje płatności bezgotówkowe i pełną obsługę w języku angielskim.

Pełny raport znajdziecie TUTAJ. 

 


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama