Usuwanie mydlanych nalotów na kranach i umywalkach

111

Osad z mydła być bardzo kłopotliwy. Niestety, jest to problem nie tylko wizualny. Powstałe zanieczyszczenia są niebezpieczne, ponieważ są doskonałym środowiskiem dla rozwoju bakterii i zarazków. Dostają się one na nasze dłonie i w ten sposób trafiają do organizmu, powodując choroby skóry. Dlatego bardzo ważne jest, aby systematycznie i skutecznie usuwać takie zabrudzenia.

Osad z mydła

Mydła to związki organiczne, sodowe oraz potasowe sole wyższych kwasów tłuszczowych.   W twardej wodzie tworzą osad ponieważ reagują z rozpuszczonymi w niej solami wapnia i magnezu. Podczas tej reakcji powstają nierozpuszczalne w wodzie mydła wapniowe i magnezowe. Osadzają się one na powierzchniach umywalek i baterii tworząc brzydki nalot trudny do usunięcia.

Jak sobie poradzić z  osadem z mydła?

Z chemicznego punktu widzenia jedyną skuteczną metodą jest zastosowanie preparatów o kwaśnym odczynie. Pomiędzy osadem, czyli mydłem wapniowym lub potasowym, a kwasami zachodzi reakcja chemiczna. Kwasy powodują rozpuszczenie nierozpuszczalnych w wodzie osadów mydeł. Na rynku dostępnych jest wiele produktów skutecznych w usuwaniu osadów mydlanych jednak nie wszystkie są bezpieczne dla czyszczonej powierzchni. Marka Clinex posiada w swojej ofercie produkty zawierające w składzie kwasy, a jednocześnie są one delikatne, skuteczne i bezpieczne. Są to profesjonalne środki chemiczne Clinex W3 Active Bio oraz Clinex W3 Active Shield , przeznaczone do utrzymania czystości w pomieszczeniach sanitarnych. 

Codzienne mycie łazienki

Produkty Clinex W3 Active Bio oraz Clinex W3 Active Shield służą do codziennego mycia armatury łazienkowej, umywalek, wanien, kabin prysznicowych, brodzików, elementów ze stali nierdzewnej oraz glazury, czyli wszystkich tych powierzchni, gdzie może pojawić się osad mydlany. Są również skuteczne w myciu muszli i pisuarów. Produkty te nie wymaga rozcieńczania. Są preparatami gotowymi do użycia. Skutecznie usuwają osady wapienne i mydlane oraz rdzawe i kamienne nacieki. Produkty pozostawiają świeży zapach.

Krany i umywalki bez śladów kropel

Na szczególną uwagę zasługuje Clinex W3 Active Shield, który zawiera w składzie polimery oraz ma właściwości hydrofilowe w odróżnieniu od większości produktów zabezpieczających, które posiadają właściwości hydrofobowe. Produkty o właściwościach hydrofobowych powodują, że powierzchnia nimi pokryta odpycha wodę. Jest to zasługa wysokiego kąta zwilżania wody. Kąt zwilżania wody jest to kąt utworzony przez powierzchnię zwilżaną i płaszczyznę styczną do powierzchni cieczy. Im większy kąt zwilżania, tym mocniej dana powierzchnia odpycha wodę a woda w efekcie na powierzchni tworzy krople, które wysychając pozostawiają brzydkie ślady.

W przypadku efektu hydrofilowego kąt zwilżania jest mały, dzięki czemu woda rozpływa się po powierzchni.  Działanie powłok hydrofilowych polega na równomiernym rozkładzie cząsteczek wody. Cząsteczki wody rozpływając się łączą się ze sobą i tworzą warstwę, która szybko spływa i odparowuje nie pozostawiając smug. Clinex W3 Active Shield powoduje również, że czyszczona powierzchnia jest błyszcząca, efekt ponownego osadzania się brudu jest opóźniony, a proces kolejnego mycia jest łatwiejszy, gdyż zawarte w nim polimery wypełniają mikrorysy.

Dzięki systematycznemu stosowaniu odpowiednich preparatów powierzchnie w łazience będą zawsze czyste oraz zabezpieczone przed przedwczesnym starzeniem. Zaniedbane urządzenia mogą się psuć. Wystarczy na chwile zapomnieć o czyszczeniu urządzeń sanitarnych, żeby po krótkim czasie zmagać się z grubą warstwą brudu.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama