Uszkodzona armatura, czyli co robię źle, a o tym nie wiem?

575

Armatura łazienkowa pozostaje stale w kontakcie z wodą, najczęściej z twardą, bo taka występuje prawie we wszystkich regionach Polski. Na umywalce i w zlewozmywaku często pojawia się uporczywy osad z kamienia. Czyszczenie armatury nie zawsze jest proste, a popełnianie błędów w codziennej rutynie utrzymania czystości oraz dobór nieodpowiednich preparatów myjących może spowodować powstanie trwałych uszkodzeń. Warto wiedzieć, że środki czyszczące na bazie kwasu solnego produkują na armaturze czarne plamy, zaś te z kwasem fosforowym tęczowe przebarwienia. Mamy dla Was kilka pewnych wskazówek, które znacznie ułatwią mycie armatur, a przede wszystkim zapewnią im długą żywotność.

Baterie są mocne i trwałe, bo ich korpusy są wykonane z mosiądzu. Błyszczącą powłokę baterii tworzy najczęściej warstwa chromu z wybłyszczaczem, nałożona na warstwę niklu. Obie powłoki metali są wrażliwe na szorowanie i tarcie oraz na działanie żrących środków chemicznych. Używając do czyszczenia zabrudzeń mocniejszych chemikaliów należy pamiętać o ich rozcieńczeniu, a po ich użyciu – o obfitym spłukaniu powierzchni wodą i wytarciu do sucha. W przeciwnym razie środek czyszczący zaschnie na baterii, a po wyparowaniu z niego wody pozostaną same żrące składniki, które doprowadzą do wypalenia warstwy chromu, a nawet niklu. Od chwili powstania zacieków, odbarwień i ciemnych plam mamy do czynienia z trwałymi i nieodwracalnymi uszkodzeniami armatury.

Mycie armatur krok po kroku – kolejność wykonywania czynności jest WAŻNA!

  1. Odkręć kran z ZIMNĄ wodą. Ciepła lub gorąca woda powodują pogłębianie mikro-rys i gromadzenie w nich środków czyszczących, które mogą rozsadzić od wewnątrz warstwę chromu lub ją przebarwić.
  2. Nalej do dłoni wodę i spłucz obficie armatury, czynność powtórz dwa razy.
  3. Wyczyść armaturę rozcieńczonym lub nierozcieńczonym produktem SANIKAL ECO naniesionym na szmatkę z mikrofazy lub nieostrą gąbkę.
  4. Pamiętaj także o dokładnym wyczyszczeniu trudnodostępnych miejsc – na styku umywalki z armaturą oraz bezpośrednio przy odpływie, gdzie gromadzi się najwięcej brudu.
  5. Spłucz zimną wodą i przetrzyj armatury czystą stroną ściereczki. – Gotowe!

Wybierz środek czyszczący o odczynie ZASADOWYM.

Idealnym rozwiązaniem jest mycie bieżąc armatur oraz ceramiki produktem zasadowym KIEHLA o nazwie SANIKAL ECO, który nadaje się doskonale do codziennego czyszczenia wszystkich armatur nawet takich, które już wcześniej zostały widocznie zarysowane lub warstwa chromu posiada rysy niewidoczne gołym okiem. Ten produkt wybaczy nam ewentualne błędy niedostatecznego spłukania i gromadzenia się preparatu w mikro-porach.


Zapomnij o szorstkich gąbkach i wybierz tylko miękkie czyściwo Unikaj stosowania materiałów, które mogą zarysować powierzchnie. Najlepiej zrezygnuj z gąbek ściernych i zaopatrz się w ścierki z miękkiej mikrofazy. Czytaj skład chemiczny na etykietce środków myjących i UNIKAJ wszelkich preparatów:

• na bazie chloru

• kwasów także octu (wodny roztwór kwasu octowego), który przy stałym stosowaniu nie tylko doprowadzi do przebarwień armatury, ale i podrażni błony śluzowe nosa.

• rozpuszczalników

• proszków, które mogłyby zarysować delikatną, metalową powierzchnię


Co możesz jeszcze zrobić?

Przynajmniej raz na pół roku należy czyścić sitka, by gromadzące się osady nie utrudniały
przepływu wody, a jeśli mamy w domu bardzo twardą wodę, regulator powinien być
czyszczony przynajmniej raz w miesiącu.


Co zrobić, gdy armatura jest już zniszczona? – Zastosuj JET-ACTIVE

Jeżeli ciemne plamy na baterii łazienkowej przypominają zacieki lub odbarwienia to często są już niemożliwe do usunięcia i niestety oznaczają konieczność wymiany baterii na nową. Na liczne zapytania płynące z branży jak zaradzić już powstałym szkodom, aby nie wymieniać baterii na nową, Laboratorium KIEHLA opracowało NOWY PREPARAT w postaci mocno polerującej- naprawczej pasty o właściwościach niwelowania mikro- uszkodzeń i usuwania przebarwień. Teraz armatury mogą cieszyć się drugim życiem! Jak działa pasta czyszcząca KIEHLA o nazwie JET-ACTIVE? – Zobacz tutaj krótki filmik z naszych testów
przeprowadzonych u klienta.


źródło: www.kiehl-zegarski.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama