Zakup środków czystości, który nie sprawia problemów

1149

Zakup środków czystości przy ogromnym wyborze, jaki mamy na rynku może nie należeć do najłatwiejszych. Producenci i dystrybutorzy prześcigają się w ofertach dla najbardziej wymagających Klientów, którzy świadczą profesjonalne usługi sprzątające. Lecz jeśli nie masz pewności, która substancja chemiczna jest odpowiednia dla Twoich potrzeb związanych z profesjonalnym utrzymaniem czystości należy pamiętać o kilku czynnikach, a zakup środków czystości będzie znacznie łatwiejszy.

Siła czyszczenia

Różne środowiska pracy będą wymagały różnej siły czyszczącej. Na przykład kuchnie i toalety wymagają silnych środków czyszczących, aby zapewnić ich higienę i bezpieczeństwo dla użytkowników. Inne środowiska pracy, takie jak pomieszczenia biurowe, często nie wymagają bardzo mocnych środków czystości.

Odkurzacz Henry – czy wiesz o nim wszystko?

Rodzaj czyszczonej powierzchni

Zakup środków czystości oprócz siły czyszczenia determinowany jest rodzajem czyszczonej powierzchni. Z dobraniem odpowiedniego preparatu nie będzie większego problemu, producenci przygotowują bardzo proste oznaczenia i opisy dla produktów dedykowanych do danego obszaru.

Jednakże jak pokazuje praktyka serwisy sprzątające używają uniwersalnych produktów do każdego typu powierzchni. To działanie nie jest najlepsze, ponieważ może okazać się, że to, co robimy jest nieskuteczne.

Uważaj na zdrowie

Środki czystości to także zagrożenie dla zdrowia. Nie można o tym zapominać. Szpitale, domy opieki, szkoły czy przedszkola wymagają specjalistycznych środków czystości, które zapewnią odpowiednią siłę czyszczenia, ale także takie, które są bezpieczne dla użytkowników. Wbrew pozorom zakup środków czystości to odpowiedzialne działanie. Od naszego wyboru zależy przede wszystkim skuteczność w czyszczeniu, ale także aspekty zdrowotne.

Jazda z zarazkami!

Zakup środków czystości przyjaznych dla środowiska

Na całym świecie mamy obecnie obsesję na temat ochrony środowiska naturalne. Instytucje oraz prywatni przedsiębiorcy życzą sobie, aby firma sprzątająca używała produktów, które są ekologiczne. Jeżeli chodzi o zakup środków czystości, które są ekologiczne i posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty to problemu z tym raczej nie będzie.

Przez niektóre substancje chemiczne stosowane w standardowych środkach czyszczących. Wybierając chemikalia czyszczące, pamiętaj, czy dana nieruchomość odniosłaby korzyść z używania produktów przyjaznych dla środowiska, a jeśli tak, wybierz ten, który byłby odpowiedni dla tego czystego produktu.

Jeżeli nadal zastanawiasz się jak dobrać odpowiednie środki czystości możesz skorzystać ze szkoleń produktowych organizowanych głównie prze producentów środków czystości. Wiele z nich jest bezpłatnych, które wymagają od nas jedynie zgodny na przetwarzanie naszych danych na potrzeby marketingowe.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama