Zastosowanie Koła Sinnera w praktyce

4464
Reklama

Urodzony w  1900 roku Herbert Sinner były kierownik w firmie Henkel  do spraw zastosowania technologii środków do mycia przedstawił pojęcie „Koła Sinnera”. Co kryje się pod tą nazwą? Urodzony w  1900 roku Herbert Sinner były kierownik w firmie Henkel  do spraw zastosowania technologii środków do mycia przedstawił pojęcie „Koła Sinnera”. Co kryje się pod tą nazwą?

Zobacz także: Sprzątanie miejsc publicznych – duży problem polskich miast

Koło Sinnera to podglądowe narzędzie do organizowania i optymalizowania procesów, czyszczenia, sprzątania, prania, dezynfekcji czy zmywania w zmywarkach. To pojęcie ułatwia osiąganie najlepszych efektów i opłacalności czyszczenia. Najprościej możemy zobrazować to na zasadzie wykresu, który zakłada, że powodzenie optymalnego czyszczenia i kosztów zależą od dobrania czterech czynników, jakimi są:

Zobacz także: 8 kroków przy czyszczeniu wejść i powierzchni wspólnych

• Chemia – czynnik, który określa rodzaj środka czyszczącego, jego stężenia i dawki.
• Mechanika – wskazuje fizyczny sposób usunięcia zabrudzenia. Określa siły mechaniczne np. ruch szczotek maszyny czyszczącej, czyszczenie ręczne, ruch bębna pralki itp.
• Czas – określa najbardziej optymalny czas pomiędzy zastosowaniem chemii, która działa na zanieczyszczenia a użyciem fizycznych sposobów usunięcia zabrudzenia (Mechanika)
• Temperatura – wartość określająca optymalną temperaturę środka czyszczącego (Chemia)

Koło Sinnera
Koło Sinnera to podglądowe narzędzie do organizowania i optymalizowania procesów, czyszczenia, sprzątania, prania, dezynfekcji czy zmywania w zmywarkach. To pojęcie ułatwia osiąganie najlepszych efektów i opłacalności czyszczenia.

Wszystkie cztery powyższe czynniki są od siebie zależne i w sumie dają 100 % efekt czyszczenia. Jeżeli nastąpi zmiana, któregoś czynnika musi nastąpić kompensacja przez inny lub wszystkie. Najprościej jest to zobrazować następującym przykładem gdy zmniejszymy działania czynnika chemicznego poprzez zmniejszenie optymalnego stężenia i ilości możemy dłużej wykonywać pracę oraz kłaść większy nacisk na czynnik mechaniczny czyli na bardziej intensywne wycieranie.

Zobacz także: Dopasuj się do typu klienta – style interpersonalne cz. 2

Stosowanie Koła Sinnera jest nie tylko dla specjalistów, którzy mają wyliczone receptury stosowania odpowiedniej ilości czynników, które dają 100 % uzyskania efektu czyszczenia przy minimalizacji kosztów ale także dla wszystkich, którzy zajmują się profesjonalnym utrzymaniem czystości. Uwzględniając metodykę wymyśloną przez Herberta Sinnera jesteśmy w stanie ograniczyć koszty oraz poprawić jakość wykonywanej usługi.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama