Firma realizująca pranie wykładzin biurowych w Warszawie

1429

Profesjonalne pranie wykładzin metodą ekstrakcyjną to świetny sposób na przywrócenie czystości tkaniny. Wykładziny dywanowe są bardzo często wykorzystywane w biurach oraz domach prywatnych. Ten trend jest zauważalny w dużych miastach takich jak Warszawa. Miękkie oraz wytrzymałe materiały zapewniają komfort użytkowania. Dodatkowo występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu mogą stanowić nieodzowny element wystroju wnętrz.

Jeżeli chcesz, aby materiał zachwycał swoim intensywnym kolorem przez długi czas, musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację. Czyszczenie powierzchni pomaga również pozbyć się wszelkich niechcianych drobnoustrojów, które rozwijają się w zalegającym w głębokich warstwach materiału brudzie.

Szczególnie alergicy mogą odczuć negatywne konsekwencje zaniedbania wykładziny. Na szczęście przeprowadzenie profesjonalnego prania tkaniny pomoże przywrócić jej czystość oraz przyjemny zapach. Znacznie zwiększy to komfort życia osób borykających się z alergią.

Każdy może skorzystać z pomocy profesjonalistów zajmujących się czyszczeniem powierzchni. Na tej stronie znajdziesz ofertę firmy realizującej pranie wykładzin biurowych w Warszawie: https://pranie-wykladzin.pl/. Dzięki temu, że usługa odbywa się na miejscu, nie musisz zaprzątać sobie głowy transportem.

Jak przebiega pranie wykładzin dywanowych?

Specjalistyczne pranie wykładzin to proces złożony z czyszczenia chemicznego oraz mechanicznego. Profesjonaliści wykorzystują do tego celu zaawansowane urządzenia. Nowoczesny sprzęt piorący jest bardzo wydajny oraz skuteczny. Chcesz wiedzieć, jak dokładnie przebiega proces prania? Oto w jaki sposób specjalista czyści wykładziny dywanowe:

  • Przygotowanie – pierwszym krokiem jest rozeznanie. Pracownik rozpoznaje materiał oraz stopień zabrudzenia. Następnie na tej podstawie dobiera odpowiedni preparat czyszczący. Jest to bardzo istotne, ponieważ niewłaściwe środki chemiczne mogą doprowadzić do uszkodzenia materiału.

  • Odkurzanie – przed praniem chemicznym konieczne jest usunięcie wszystkich zanieczyszczeń suchych, czyli włosów, sierści oraz okruchów. Takie zabrudzenia w długiej perspektywie czasu prowadzą do przecierania się materiału.

  • Rozpuszczanie – proces czyszczenie chemicznego rozpoczyna się od rozprowadzenia odpowiedniego preparatu na całą powierzchnię wykładziny. Środek zostaje pozostawiony na chwilę, aby dokładnie wniknął w głębokie warstwy tkaniny. Preparat rozpuszcza brud, który zalega oraz gromadzi pomiędzy włóknami.

  • Usuwanie widocznych plam – niektóre wykładziny wymagają zastosowania znacznie mocniejszych preparatów. Miejscowe zabrudzenia, które mogą powstać np. poprzez rozlanie kawy i wina muszą zostać usunięte odplamiaczem. W tym celu rozprowadza się środek piorący wyłącznie po powierzchni plamy.

  • Pranie – specjalista, wykorzystując ekstraktory ciśnieniowe oraz szorowarki usuwa rozpuszczony brud. Dodatkowo usuwany jest nadmiar wilgoci, co znacznie przyspiesza proces schnięcia materiału.

Pranie wykładzin realizowane jest w Twoim domu lub biurze. Po zakończonym procesie wystarczy, że odczekasz kilka godzin do całkowitego wyschnięcia materiału. Usługa realizowana jest szybko oraz bezproblemowo.

Opisaną metodą można czyścić również materiałowe obicia tapicerskie. Rezultaty możesz sprawdzić na stronie firmy wykonującej pranie tapicerki: https://warszawa-pranie-dywanow.pl/

Regularne pranie wykładzin poprawia komfort

Osoby, które mają zwierzęta domowe, muszą borykać się z wszechobecną sierścią. Wchodzi ona głęboko pomiędzy włókna wykładziny dywanowej. Domowe odkurzacze o niewielkiej mocy często nie pozwalają całkowicie usunąć tego zabrudzenia. Jest to szczególnie problematyczne w sytuacji, gdy w domu znajdują się dzieci lub osoby cierpiące na alergię.

Dbanie o higienę pomieszczenia pozwala znacznie zwiększyć komfort życia. Jeżeli masz dzieci, zdajesz sobie sprawę z tego, jak intensywny tryb życia one prowadzą. Każdy dzień jest przygodą, a zadaniem rodzica jest zadbanie o to, aby ta podróż była bezpieczna. Z tego powodu warto zamówić pranie wykładzin w celu pozbycia się niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów rozmnażających się w materiale.

Już jedno pranie potrafi zapewnić bardzo duży efekt. Wyeliminowanie zalegającego w głębokich warstwach tkaniny brudu nie tylko pozwala usunąć drobnoustroje, ale również ogranicza ich rozwój poprzez usunięcie ich siedliska, czyli zalegających zanieczyszczeń. Twoje dzieci oraz zwierzęta z pewnością odczują pozytywny wpływ czyszczenia wykładziny.

Najważniejsze zalety

Nasze domy są miejscem odpoczynku. Chcemy czuć się w nich swobodnie. Każdy według swojego uznania może stworzyć idealne miejsce do relaksu w swoim salonie. Bardzo często wybieramy wykładziny dywanowe, ponieważ są miękkie oraz funkcjonalne. Decydując się na pranie wykładzin, możesz zwiększyć jakość swojego odpoczynku.

Brudne wykładziny w niektórych sytuacjach wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach. Jest on często spowodowany zalegającym brudem oraz drobnoustrojami. Po ich usunięciu tkanina odzyska przyjemny zapach, który zachęci całą rodzinę do wspólnego spędzania czasu w tym pomieszczeniu.

Przykry zapach może mieć bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie biur. Po pierwsze komfort pracy pracowników będzie przez to znacznie niższy. Nikt z nas nie chciałby pracować w miejscu, gdzie zapach jest delikatnie mówiąc nieprzyjemny. Po drugie potencjalni klienci, którzy będą odwiedzać Twoje biuro, mogą uznać brudną wykładzinę o nieprzyjemnym zapachu za oznakę nieprofesjonalizmu. W niektórych sytuacjach całkowicie przekreśli to szansę na współpracę.

Pranie wykładzin niesie ze sobą również inne korzyści takie jak:

  • Długotrwała ochrona

  • Lepsza jakość powietrza

  • Sterylne oraz higieniczne warunki do pracy i nauki

  • Bezpieczeństwo dla materiału oraz domowników

Czy dojazd na terenie Warszawy jest darmowy?

Tak, fachowiec dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres całkowicie za darmo.

Na jakiej podstawie wycenia się pranie?

Wycena zlecenia odbywa się na podstawie powierzchni wykładziny. Im więcej wykładziny znajduje się w Twoim domu lub biurze, tym niższa cena.

Ile schnie wykładzina po praniu?

Czas schnięcia zależny jest od wielu czynników, takich jak: temperatura, materiał. W większości przypadków przybliżony czas schnięcia to około 12 godzin.

 


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama