KIEHL: Czym sprzątają alergicy? – Czas na Eco-balance KIEHLA.

510

Za wiele alergii odpowiadają nie tylko pyłki, kurz, zwierzęta, ale przedmioty wytworzone przez człowieka, np. zawierające nikiel lub środki czystości, w skład których wchodzą różne alergizujące substancje chemiczne. Alergik, zwłaszcza taki, który ma alergię wziewną, nie powinien sprzątać sam, ale jeżeli nie ma innego wyjścia, powinien sprzątać tak, by nie nasilić objawów alergii.

Eco-balance

Niemieckie stowarzyszenie konsumenckie Öko-Test zdecydowanie zaleca, aby alergicy trzymali się konsekwentnie jednej zasady- unikali detergentów z substancjami zapachowymi i stosowali produkty czyszczące w postaci płynów. Osoby z wrażliwymi drogami oddechowymi lub astmą nie powinny używać sprayów i proszków do czyszczenia. Płynne środki czyszczące, które rozprowadza się wilgotną szmatką lub gąbką, są bardziej odpowiednie dla dotkniętych alergią osób. W szczególności ściereczki z microfibry radzą sobie z bardzo małą ilością środka czyszczącego. Alergicy reagują przede wszystkim na konserwanty lub substancje zapachowe. Dotyczy to również naturalnych substancji zapachowych z olejków roślinnych. Wiadomo na przykład, że olejki cytrusowe lub żywice sosnowe, które są stosowane w niektórych organicznych środkach czyszczących, wywołują alergie i astmę. W środkach do czyszczenia toalet i rur często znajduje się wiele chemikaliów, które mogą atakować skórę i drogi oddechowe. Surfaktanty zawarte w środkach czyszczących mogą również rozpuszczać oleje skórne, które chronią przed wysuszeniem.

Znajomość listy składników alergizujących nie zawsze pomaga. Mogą istnieć również substancje wywołujące alergie, których nie trzeba zgłaszać. Dotyczy to na przykład poszczególnych zapachów, które są określane pojęciem „perfumy”. Ważna jest również jakość środków czyszczących, powinny one być jak najbardziej kompatybilne, bez zbędnych dodatków i przyjazne dla środowiska – ważny aspekt dla wielu alergików kontaktowych. Bezzapachowe środki piorące i czyszczące polecane są osobom uczulonym na substancje zapachowe oraz astmatykom. Szeroką gamę ekologicznych produktów bezzapachowych, bez alergennych konserwantów i drażniących środków powierzchniowo czynnych oferuje firma KIEHL.Jeśli jesteś alergikiem zapoznaj się z ekologicznymi produktami KIEHLA z linii Eco-balance. Są to produkty czyszczące w postaci płynów bez barwników i substancji zapachowych do codziennego utrzymania czystości, które świetnie zdadzą egzamin w domu alergika.

Jak pozbyć się roztoczy?

Roztocza są wrażliwe na temperaturę. Ekstremalne ciepło lub zimno zabije roztocza. Oznacza to, że należy regularnie prać pościel i piżamy oraz tekstylia domowe w temperaturze 60°C. Pluszowe zabawki dla dzieci należy również regularnie prać w pralce.

Jak należy sprzątać w domu osób z alergią na kurz domowy?

  1. Odkurzaj regularne i często, średnio co 2-3 dni.
  2. Wycieraj podłogi wilgotnym mopem: co 2-3 dni.
  3. Pierz pościel: co 1-2 tygodnie.
  4. Wietrz mieszkanie: co najmniej dwa razy dziennie. Wietrz tylko krótko wczesnym rankiem lub wieczorem. Alergicy powinni w miarę możliwości zamykać okna na noc i otwierać je tylko na krótko w ciągu dnia, aby przewietrzyć.
  5. Czyść gruntownie materac: 1-2 razy w roku.
  6. Zainstaluj ekrany przeciw pyłkowe w sypialni.
  7. Zdejmij ubranie przed wejściem do sypialni.
  8. Weź prysznic przed snem.

Triki i wskazówki w życiu codziennym

  • Stosuj kompatybilne środki piorące i czyszczące takie jak ekologiczna linia produktów KIEHLA Eco-balance bez barwników i substancji zapachowych.
  • Podczas czyszczenia noś rękawiczki. Jeśli masz neurodermit lub bardzo wrażliwą skórę, zalecamy noszenie bawełnianych rękawiczek pod rękawicami do czyszczenia, aby skóra była lepiej chroniona. Chroń również wrażliwą skórę dobrą podstawową pielęgnacją np. kremem KIEHLA z linii MARIN  A KC o nazwie OPYMAN lub OPYSAFE.
  • Zawsze wycieraj kurz wilgotną ściereczką, w razie potrzeby noś maskę na twarz/okulary ochronne.
  • Dobrze wentyluj podczas sprzątania, jeśli masz alergię na pyłki, użyj kratek chroniących przed pyłkami do okien.
  • Gładkie podłogi czyść bardzo regularnie, najlepiej przecierając je wilgotną ściereczką, ponieważ gromadzący się tutaj kurz może zostać w większym stopniu uniesiony.
  • Dywany z krótkim włosiem odkurzaj regularnie (filtr Hepa zatrzymujący cząsteczki alergenów przechwytuje cząsteczki smogu i alergenów z najwyższą wydajnością przekraczającą 99,9%).
  • Środki dezynfekujące stosuj tylko w wyjątkowych przypadkach
  • Nie sięgaj po alternatywy chemiczne w postaci czyszczenia octem. Osoby z alergiami i astmą i o wrażliwych drogach oddechowych mogą reagować na opary octu kaszlem i podrażnieniem śluzówki nosa.

źródło: www.kiehl-zegarski.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama