KIEHL: Podłogi przemysłowe w garażach i halach magazynowych

609

Garaże i hale magazynowe to miejsca, które ze względu na swoje przeznaczenie należą do obszarów mocno obciążonych i maksymalnie eksploatowanych. Położone w nich posadzki to zazwyczaj podłogi betonowe lub z żywicy epoksydowej. Wzmożony ruch pojazdów oraz nadzwyczaj intensywna eksploatacja bieżąca degradują optykę i wytrzymałość betonu oraz powodują pojawianie się czarnych zarysowań po gumowych oponach, rys oraz pylenie.

GOMMASOL

Negatywna w skutkach jest także opóźniona lub niewłaściwa nasza reakcja na wycieki substancji smarowych i oleistych, które nie zebrane natychmiast wnikają głęboko w strukturę powierzchni. Pozostawienie rozlanych kwaśnych środków chemicznych i spożywczych na betonie prowadzi do trwałych wypaleń, a ich usuniecie jest pracochłonne i kosztowne, w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Podłoga przemysłowa będąca tak intensywnie eksploatowanym elementem obiektu wymaga właściwego utrzymania czystości oraz  specjalnego zabezpieczenia, które nie tylko wydłuży okres użytkowania ale  i korzystnie wpłynie na komfort oraz bezpieczeństwo pracy.

Technologia KIEHLA  dla betonowych podłóg przemysłowych to wypróbowana przez wielu usługodawców metoda mycia gruntownego z doczyszczaniem trudno usuwalnych śladów i zarysowań po wózkach widłowych, oponach samochodów etc. Dla tej metody zalecamy jako obróbkę dalszą zabezpieczenie w postaci impregnacji IMPRANEM, która przedłuży trwałość posadzki, ochroni ją przed szybkim niszczeniem, ułatwi codzienne utrzymanie czystości oraz  wzmocni rolę dekoracyjną poprzez atrakcyjną i zadbaną optykę.

Zastosowane produkty KIEHLA: RIVAMAT* (ekologiczny, samoistnie rozpuszcza smary i oleje), GOMMASOL (specjalistyczny, doczyszcza z zapieczonej gumy po oponach samochodowych)

Zalecany produkt KIEHLAdo dalszej obróbki: IMPRAN (impregnacja z eksploatacją już po 48 h )

Wymagane narzędzia pracy: czarny pad, maszyna jednotarczowa.

Procedura czyszczenia

  1. Krok 1 – Mycie gruntowne usunie z powierzchni podłogi wszelki zabrudzenia i przygotuje beton do ewentualnej obróbki dalszej. W tym celu należy przygotować roztwór roboczy produktu RIVAMAT dozując  1 L  środka na 10 L zimnej wody. Roztwór roboczy rozprowadzamy na powierzchni i czekamy ok. 10 min. Następnie szorujemy podłogę maszyną jednotarczową wyłożoną zielonym padem. Zbieramy rozpuszczony brud.
  2. Krok 2 – Neutralizacja to następna czynność jaką musimy koniecznie wykonać. Polega ona na rozprowadzeniu na powierzchni podłogi zwykłej wody. Uwaga! Podczas neutralizacji rozprowadzamy zawsze taką ilość wody, która odpowiada ilości roztworu RIVAMATU użytego w Kroku 1.
  3. Krok 3 – Zebranie wody z podłogi.
  4. Krok 4 – Doczyszczenie powierzchni. Głębokie ślady i zarysowania jakie pozostały po wózkach widłowych doczyszczamy produktem GOMMASOL  w rozcieńczeniu 1 : 1 z wodą. Roztwór roboczy produktu GOMMASOL przygotowujemy w butelce ze spryskiwaczem. Obróbka plam jest następująca: spryskujemy plamę, czekamy ok. 5 min, a następnie szorujemy. Uwaga! W miejscach gdzie zastosowano GOMMASOL należy także zneutralizować powierzchnię.
  5. Krok 5 – Możemy cieszyć się pięknem czystej podłogi.
  6. Krok 6 – To moment kiedy uświadamiamy sobie, że nasza lśniąca podłoga bez odpowiedniego zabezpieczenia  będzie ponownie narażona na liczne  zabrudzenia i szybko wchłonie brud. Dlatego też w tym miejscu zalecamy zabezpieczenie podłogi  impregnatem KIEHLA o nazwie IMPRAN.

*Warto też dodać, że bezkonkurencyjną zaletą produktów marki KIEHL, jest ich wszechstronność zastosowania, co dla niejednego usługodawcy przełoży się na sporą oszczędność. Zgodnie z zasadą redukcji ilości preparatów chemicznych na obiekcie- Jeżeli po umyciu garażu, czy hali dysponujemy pozostałością produktu RIVAMAT wykorzystamy go do prania mikroporowatych pokryć podłogowych i dywanów syntetycznych. Dodatkowo: Wysoka skuteczność działania preparatu została osiągnięta bez dodatku enzymów, fosforanów i tenzydów, dzięki czemu czyszczone pokrycia tekstylne nie ulegną szybkiemu zabrudzeniu. Nie zależy zapomnieć także o tym, że Rivamat jest produktem oznakowanym ekologicznie.

Efekt prac z zakresu mycia gruntownego Rivamatem i doczyszczania Gommasolem na obszarze testowym w warszawskiej hali magazynowej.

Materiał partnera: www.kiehl-zegarski.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama