Na czym opiera się profesjonalne sprzątanie?

1234

Wydaje się proste, choć w rzeczywistości wcale takie nie jest. Profesjonalne, skuteczne sprzątanie to przede wszystkim wiedza, procedury, wyspecjalizowany sprzęt oraz odpowiednie środki czystości o różnym działaniu i dezynfektanty.

Profesjonalne sprzątanie

Sam proces profesjonalnego utrzymania czystości zawsze powinien składać się z dwóch etapów – sprzątania i dezynfekcji – niezależnie od tego, czy firma świadczy usługi porządkowe szpitalom, czy może czyści hale produkcyjne lub sklepy wielkopowierzchniowe. Najpierw należy usunąć i zredukować brud za pomocą profesjonalnych środków czyszczących, następnie – zastosować chemiczny środek dezynfekujący, żeby zabić pozostałe mikroorganizmy.

W profesjonalnej czystości nie chodzi o usunięcie tylko przysłowiowej wierzchniej warstwy kurzu, ale pozbycie się wszystkich zabrudzeń i usunięcie niewidocznych gołym okiem patogenów chorobotwórczych groźnych dla ludzi – podkreśla Waldemar Ferschke, wiceprezes spółki MEDISEPT, lekarz epidemiolog.

System utrzymania czystości „szyty na miarę” profesjonalistów to podstawa

MEDISEPT wypracował rozwiązania łączące obydwa etapy – sprzątanie i dezynfekcję, rozwiązania „uszyte na miarę” dla profesjonalistów zajmujących się utrzymaniem czystości, umożliwiając im sprawne, intuicyjne zastosowanie produktów w praktyce, m.in. dzięki oznaczeniu kolorystycznemu środków ze względu na ich przeznaczenie profesjonalne sprzątanie jest łatwiejsze. W tym systemie uzupełnienie profesjonalnych produktów do utrzymania czystości MEDICLEAN stanowią środki do dezynfekcji powierzchni MEDISEPT.

Nie zapominajmy, że w naszym otoczeniu poza wirusem SARS-CoV-2 jest wiele innych patogenów chorobotwórczych, które w dużej mierze przenoszą się z powierzchni przez ręce i powodują m.in. biegunki czy zatrucia pokarmowe, a sezonowo również grypę. Prawidłowo stosowane kompleksowe rozwiązania, takie jakie oferuje MEDISEPT, obejmują swoim zakresem działania całe spektrum patogenów i skutecznie zabezpieczają przed zakażeniem, w dodatku są atrakcyjne kosztowo – mówi Waldemar Ferschke.

Waldemar Ferschke, lekarz epidemiolog i wiceprezes spółki MEDISEPT

Największy polski producent środków do dezynfekcji swoją działalność opiera na wiedzy. Organizuje szkolenia w formie webinarów, dotyczące profesjonalnego sprzątania i dezynfekcji, dedykowane firmom z branży czystości. Już niebawem przekażemy szczegółowe informacje na temat zapisów na najbliższe szkolenie MEDISEPT.

Materiał Partnera

https://medisept.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama