Sprzątanie powierzchni biurowych – wybór firmy sprzatającej

3776

Sprzątanie powierzchni biurowych? Nic trudnego, zwróć się z tym do profesjonalnej firmy sprzątającej, która zapewni odpowiedni poziom czystości i higieny. Kiedy jesteś właścicielem lub menadżerem wysokiego szczebla, nie masz czasu na zajmowanie się sprawami sprzątania swojego biura, magazynu czy całej firmy. W związku z tym, że harmonogram jest bardzo napięty znalezienie chwili na pochylenie się nad tematem utrzymania czystości jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji zwracamy się do profesjonalnych firm sprzątających, aby zadbać o miejsce pracy swoje i swoich pracowników.

Dołącz do projektu „Rozwijam moją firmę sprzątającą”

W Polsce w zdecydowanej większości małych i średnich firm za utrzymanie porządku i czystości odpowiedzialni są pracownicy zatrudnieni wewnątrz organizacji. W zależności od wielkości może to być pracownik, który ma w swoich obowiązkach np. umycie sklepu po jego zamknięciu lub jest zatrudniony na etacie pracownik, który odpowiada tylko i wyłącznie za czystość.

Sprzątanie powierzchni biurowych

W takich miejscach jak biurowce wynajęcie firmy sprzątającej jest absolutną koniecznością. Powierzchnie biurowe to wbrew pozorom miejsca, gdzie czystość i porządek odgrywa znaczącą rolę w pracy lub jej komforcie. Osoby zarządzające raczej nie będą miały czasu na zastanawianie się i upewnianie, że osoby zajmujące się sprzątaniem są odpowiednio przeszkolone czy posiadają sprzęt i wymagane środki czyszczące.

„Od 2008 roku prowadzimy wynajem powierzchni pod szkolenia czy wydarzenia branżowe dla firm. Wynajęliśmy lokalną i rodzinną firmę sprzątająca, która świadczy dla nas usługi czyszczące. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy sam miałbym zajmować się zakupem sprzętu czy środków czystości, po prostu nie mam na to czasu” – mówi Daniel Tomalski właściciel firmy wynajmującej powierzchnie biurową z Krakowa.

Zatrudnij profesjonalistów

Dlatego zdecydowana większość firm decyduje się na zatrudnienie profesjonalistów w zakresie utrzymania czystości i porządku. Choć wybór profesjonalisty zdejmuje z naszych barków bardzo wiele przyziemnych spraw z punktu widzenia osoby zarządzającej czy właściciela przedsiębiorstwa, jest kilka aspektów, na które musimy zwrócić szczególną uwagę. Sprzątanie powierzchni biurowych dla firmy sprzątającej, która posiada doświadczenie na rynku nie jest żadną nowością, lecz warto wiedzieć czym kierować się przy jej wyborze.

Czyste podłogi to bezpieczne podłogi

W związku z tym, przed wynajęciem firmy sprzątającej, która ma za zadanie świadczyć usługi sprzątające na najwyższym poziomie, musimy wziąć pod uwagę następujące kwestie, aby w przyszłości nie mieć większych problemów i szanować nasz czas.

Odpowiednia oferta

Pierwszą ważną rzeczą, którą należy zrobić to dowiedzieć się, czy firmy sprzątające, z którymi prowadzimy negocjacje świadczą wszystkie potrzebne i wymagane usługi. W zależności od zakresu wymaganych prac zdecydujemy czy może to być mała, średnia czy duża firma świadcząca usługi utrzymania czystości. Na etapie planowania jest to bardzo ważne, ponieważ musimy mieć pewność, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez niezapowiedziane zanieczyszczenie firma, którą wybraliśmy sobie poradzi.

sprzątanie powierzchni biurowych
Wybór najlepszej i niezawodnej firmy sprzątającej na pierwszy rzut oka spędza sen z powiek nawet tym najbardziej wytrawnym menadżerom. Dzięki poświęceniu pewnej ilości swojego czasu i pełnego skupienia można bardzo łatwo znaleźć i zatrudnić odpowiednią firmę sprzątającą. Oczywiście dobrze jest wziąć głęboko do serca rady i wskazówki poruszone w powyższym materiale, a sami zobaczycie, że proces wyboru firmy dla której sprzątanie powierzchni biurowej to bułka z masłem.

Sprawdź dokumenty

Koniecznie sprawdźcie, czy firma sprzątająca posiada wszystkie wymagane dokumenty do prowadzenia działalności oraz ubezpieczenie. Jest to o tyle ważne, aby przy jakiejkolwiek kontroli mieć czyste ręce, a posiadanie ubezpieczenia może nas uchronić przed wieloma przykrymi sytuacjami czy błędami, jakie może popełnić usługobiorca w postaci firmy sprzątającej.

Poznaj nowego gracza na rynku Facility Management

Pamiętaj o referencjach

Poproś o referencje, aby mieć pewność, że pracujesz z profesjonalistami i doświadczonymi partnerami. Zawsze wystawione referencje można zweryfikować dzwoniąc lub zwracając się z pytaniem do poprzedniej firmy, która zlecała wykonanie danej pracy. Wtedy mamy najlepszy podgląd sytuacji i może to nas przybliżyć do podjęcia odpowiedniej decyzji.

Pieniądze to nie wszystko

Koszt wykonania usługi nie może być czynnikiem decydującym. Oczywiście powinien zostać wzięty pod uwagę, w wielu przypadkach firmy sprzątające mogą nie uwzględniać pełnego kosztu w początkowej ofercie i mogą dodać kilka ukrytych opłat w późniejszej fazie wykonywania usługi w przypadku źle skonstruowanej umowy.

Wybór najlepszej i niezawodnej firmy sprzątającej na pierwszy rzut oka spędza sen z powiek nawet tym najbardziej wytrawnym menadżerom. Dzięki poświęceniu pewnej ilości swojego czasu i pełnego skupienia można bardzo łatwo znaleźć i zatrudnić odpowiednią firmę sprzątającą. Oczywiście dobrze jest wziąć głęboko do serca rady i wskazówki poruszone w powyższym materiale, a sami zobaczycie, że proces wyboru firmy dla której sprzątanie powierzchni biurowej to bułka z masłem.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama