Wypadek pracownika firmy sprzątającej-oblał się żrącą substancją

2000

Wielokrotnie na łamach Branży Czystości mówiliśmy o tym jak ważne jest zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Kolejny raz przypominamy, praca w branży czystości wymaga ostrożności i zachowania zdrowego rozsądku. Ku przestrodze warto zapoznać się z poniższym przypadkiem.

Nie tak dawno, bo 13 marca 2019 roku doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. W Nowym Targu jeden z pracowników Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji podczas wykonywania obowiązków służbowych wylał na siebie niezidentyfikowaną substancję chemiczną. Mężczyzna nie zachowując ostrożności podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych podnosząc uszkodzony kanister oblał swoją twarz i z poparzeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Śmierć w domowym zaciszu za sprawą środków czystości – amoniak

Praca w branży czystości wymaga uwagi i ostrożności

Niezidentyfikowana substancja w ilości około 30 litrów znajdowała się w kanistrze pomiędzy innymi odpadami. Substancja, którą oblał się pracownik Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu została zabezpieczona przez specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej.
Co więcej, miejscowa policja prowadzi już śledztwo w tej sprawie, dlaczego ktoś pozostawił niebezpieczną substancję. Wyjaśniane będzie również, kto jest właścicielem tak bardzo niebezpiecznej i żrącej substancji oraz pozostawił ją w miejscu ogólnodostępnym. Takiej osobie grozi do 5 lat więzienia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jest to nieszczęśliwy, lecz doskonały przykład, że praca w branży czystości wymaga zachowania ostrożności i dogłębnego poznania oraz stosowania zasad BHP. Oprócz tych niewidocznych zagrożeń jak bakterie, zarazki czy wirusy, które mogą spowodować poważne choroby, istnieją jeszcze zagrożenia takie jak powyżej.

Na pewno pracownik nie spodziewał się, że pomiędzy śmieciami, ktoś może ukryć żrącą substancję. Jednak jak sami widzicie, jest to możliwe.

źródło: Gazeta Krakowska


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama