Ze świata szpitalnego na rynek usług czystościowych, czyli polskie produkty w standardzie medycznym

798

Zaczynali budować przedsiębiorstwo w latach 90. ubiegłego wieku, dzisiaj współzawodniczą z zagranicznymi koncernami o palmę pierwszeństwa w branży czystości i dezynfekcji na polskim rynku. MEDISEPT – bo o tej firmie mowa – w swojej działalności opiera się na wiedzy i wieloletnim doświadczeniu we współpracy ze służbą zdrowia. Jak rozpoczęła się historia polskich środków czystości i dezynfektantów w standardzie medycznym?

Medisept

MEDISEPT od początku działalności utożsamiał się z ideą higieny i dezynfekcji. Firma powstała ponad 25 lat temu. Przedsiębiorstwo zostało założone przez farmaceutę Przemysława Śnieżyńskiego oraz lekarza epidemiologa Waldemara Ferschke.

Wykształcenie, wiedza i zainteresowania medyczne założycieli ukształtowały kierunek działań przedsiębiorstwa. Założyciele MEDISEPT z początku dystrybuowali profesjonalne środki biobójcze m.in. w polskich szpitalach czy placówkach użyteczności publicznej. Po kilku latach zdecydowali się produkować dezynfektanty pod własną marką, opierając się na wiedzy zdobytej we współpracy z sektorem medycznym. System higieny stworzony przez przedsiębiorstwo miał na celu nie tylko ograniczenie lub wręcz wyeliminowanie zabrudzeń, ale też odkażanie, czyli likwidowanie z powierzchni patogenów chorobotwórczych.

Magazyn Medisept

 

W 2014 r. MEDISEPT otworzył najnowocześniejszą w Polsce fabrykę i innowacyjne laboratorium badawcze w strefie ekonomicznej na terenie Lublina. Teraz firma buduje centrum badawczo-rozwojowe, które umożliwi tworzenie kolejnych formulacji i produktów.

Dziś MEDISEPT jest największą polską firmą produkującą środki do dezynfekcji i utrzymania czystości w standardzie medycznym, co nie znaczy jednak, że zaopatruje tylko i wyłącznie sektor zdrowia. W systematycznie poszerzanym portfolio posiada również produkty dla profesjonalnych firm świadczących usługi porządkowe czy przeznaczone na rynek konsumencki.

Medisept – partner, który nie zawiedzie Polaków w kryzysie 

Pozycja MEDISEPT na polskim rynku została pozytywnie zweryfikowana przez pandemię SARS‑CoV‑2. Kiedy wśród konsumentów i w służbie zdrowia brakowało podstawowych środków ochrony niezbędnych do walki z pandemią, a zagraniczne przedsiębiorstwa zaopatrujące do tej pory dużą część placówek medycznych w dezynfektanty skierowały swoje produkty na rodzime rynki i ograniczyły dostawy do Polski, MEDISEPT nie zawiódł i stanął na wysokości zadania. A sytuacja nie była łatwa również dla polskiego przedsiębiorcy.

Na początku pandemii jako największy polski producent dezynfekcji szpitalnej stanęliśmy przed trudnym zadaniem zaspokojenia lawinowo wzrastającego zapotrzebowania na środki biobójcze. Zamówienia szpitali wzrosły wówczas o 300-500%. Wtedy – w ciągu praktycznie czterech tygodni – z produkcji jednozmianowej przeszliśmy na produkcję trójzmianową, siedem dni w tygodniu – mówi Przemysław Śnieżyński, prezes spółki MEDISEPT.

Przemysław Śnieżyński, farmaceuta i prezes spółki MEDISEPT

MEDISEPT stara się zająć miejsce głównego dostawcy kluczowych podmiotów związanych z polską służbą zdrowia, opieką społeczną czy urzędami. Już w kwietniu ubiegłego roku zawarł kontrakty z 64 mazowieckimi szpitalami na dostawy preparatów do odkażania rąk i powierzchni, czyli z 70% placówek służby zdrowia w kluczowym regionie Polski. Konsekwentnie i z coraz większym sukcesem buduje swoją pozycję na polskim rynku środków czystości i biobójczych, który przez ostatnie dwie dekady był zdominowany przez firmy zagraniczne.

Materiał Partnera

https://medisept.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama