Agnieszka Gburzyńska 20 lat w Higiena Serwis

276

Serdecznie zachęcamy do przeczytania kilku słów na ten temat od właścicielki firmy Katarzyny Pietrzyk-Bilewicz i wywiadu, którego z okazji swojego święta udzieliła nam Agnieszka. 

Serwis

20 lat temu w lipcu podjęła pracę u nas bardzo młoda, radosna i uśmiechnięta dziewczyna, pełna energii i pozytywnego nastawienia – Agnieszka. Od samego początku wyróżniała się swoim entuzjazmem, serdecznością i empatią. Do tego bardzo pracowita, myśląca, zadaniowa i bardzo oddana pracy. Podjęła pracę na stanowisku w biurze obsługi klienta. Tam podbiła serca klientów, którzy bardzo lubili z nią współpracować. I tak lata mijały, a Agnieszka w tym czasie została mamą.

Jakieś 10 lat temu miałam pomysł, aby razem z dziewczynami pracującymi w biurze obsługi klienta odwiedzić naszych klientów, aby poznać się i zbudować jeszcze lepsze relacje. Na tych spotkaniach uważnie obserwowałam Agnieszkę i nie trudno było zauważyć jej naturalny dar zjednywania sobie ludzi – to jak ich sucha, jak nawiązuje z nimi kontakt, jak prowadzi rozmowę, jak uzyskuje odpowiedzi na interesujące ją pytania o potrzeby i problemy oraz to jak klienci jej słuchają, jak jej ufają i jakim jest dla nich ekspertem. Wiedziałam już, że czas Agnieszki w biurze obsługi się skończył i kolej na nowe wyzwania!

Pamiętam to nasze spotkanie, gdy zakomunikowałam Agnieszce, że widzą ją jako handlowca. Powiedziałam jej, że widzę w niej ogromny potencjał do wykorzystania i rozwoju. Nie ukrywam, że Aga miała pewne obawy, czy sobie poradzi (ja ich nie miałam!), ale podjęła się wyzwania. I tak rozpoczęła swoją przygodę jako handlowiec. Wyniki jej pracy były imponujące, na drodze jej rozwoju stawali coraz bardziej wymagający klienci, a ona świetnie radziła sobie z tymi wyzwaniami. Rozwój i zmiana Agnieszki z handlowca w managera następowała powoli każdego dnia. Częstym błędem jest robienie z osoby z najlepszymi wynikami szefem działu, ale ja widziałam, że Agnieszka to idealna osoba, która może poprowadzić nasz dział sprzedaży jako dyrektorka. Pod jej przywództwem nasz dział wzrasta i rozwija się. Sprzedaż rośnie, relacje w zespole są bardzo dobre i sprzyjające pracy.

Agnieszka jest bardzo zaangażowana w swoją pracę, zależy jej na każdej osobie, na każdym kliencie. Jest pełna pomysłów, bardzo kreatywna. To dzięki niej portfolio produktów rozszerzyło się o nowe grupy produktów, które świetnie zostały przyjęte przez naszych klientów. W sytuacjach kryzysowych działa perfekcyjnie, skupia się tylko na rozwiązywaniu problemu lub wykorzystaniu go jako szansy do kolejnego rozwoju. Podczas pandemii świetnie działała, z całym zespołem szukała możliwości zakupu towarów i ich sprzedaży. To dzięki między innymi jej pracy, postawie i zaangażowaniu przeszliśmy ten czas jako firma naprawdę dobrze. Pomocna, ambitna, mająca jasno sprecyzowany plan i wizję, dokładna, analityczna, nie odpuszcza i walczy do końca. Jest świetnym fachowcem od sprzedaży, fenomenalną przywódczynią zespołu i ekspertem o ogromnej wiedzy. Jej chęć rozwoju jest imponująca i inspirująca. W tym roku ukończyła podyplomowe studia managerskie po to, aby jeszcze lepiej zarządzać procesami w zespole, aby móc w pełni wykorzystać swój potencjał. Co jest warte podkreślenia to fakt, że przez tyle lat nic nie straciła ze swojego entuzjazmu, charyzmy, postawy proaktywnej, ukierunkowanej na rozwój i pomoc innym, zawsze widzi tylko pozytywne strony, a jej radość i śmiech są ujmujące. To ogromnie miła, serdeczna i bardzo wartościowa osoba. Doceniam ją za wszystko co dla mnie i dla naszej firmy zrobiła i robi. Jestem z niej bardzo dumna. To, że mimo strachu wychodziła ze swojej strefy komfortu, podejmowała się wyzwania i za każdym razem przekraczała najśmielsze oczekiwania. Te osoby, które znają Agnieszkę na pewno zgodzą się ze mną w 100%.

Serwis

Dzisiaj świętujemy jest 20-lecie pracy w jednej firmie. To osobliwość w dzisiejszych czasach, ale jest to 20-lat na 3 różnych stanowiskach. Przed nią, jako panią dyrektor, stoją nowe wyzwania, budowanie jeszcze większego zespołu, wprowadzanie kolejnych produktów do naszej oferty, realizacja ambitnych planów sprzedażowych, otwieranie się na nowe rynki i nowych klientów.

Prywatnie – to cudowna osoba. Naprawdę!!!! Wspaniała mama. Olę kocha nad życie i jest dla niej wyjątkową mamą. Ich relacje są rzadkością w dzisiejszych czasach. Aga to też super żona, siostra, oddana przyjaciółka i przekochana córka. Dla Agnieszki rodzina to największa wartość i zawsze stawia ją na pierwszym miejscu. Agnieszka to kobieta wielu pasji. Rozwój osobisty, podróże te dalekie jak i bliskie, sport, literatura, sztuka, teatr, muzyka. Ma ogromną ilość przyjaciół i znajomych bo z nią naprawdę chce się przebywać. W jej towarzystwie zawsze czujesz się wyjątkowy. I choć Aga lubi dużo mówić, to wiesz, że zawsze zostaniesz dobrze wysłuchany.

Agnieszko ja osobiście dziękuje Ci za to jaka jesteś i że jesteś ze mną. Twoja przyjaźń wiele dla mnie znaczy. I jestem wdzięczna losowi, że 20 lat temu nasze drogi się spotkały.

Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz

„Dwadzieścia lat mojej pracy w tej firmie to jedna z najpiękniejszych historii w moim życiu. Wiem, że przed nami jeszcze wiele długich lat współpracy i cieszę się na wspólny nasz rozwój” – poznajcie bliżej Agnieszkę i ścieżkę jej kariery w Higiena Serwis!

Na zdjęciu Agnieszka Gburzyńska

Czy pamiętasz dlaczego aplikowałaś właśnie do nas i co było tym czynnikiem, że zdecydowałaś się podjąć współpracę?

Dwadzieścia lat temu byłam młodą dziewczyną w trakcie studiów z niewielkim doświadczeniem zawodowym. Szukałam pracy w firmie, w której będę czuła się bezpiecznie i otrzymam wsparcie od ludzi, z którymi będę współpracować. Po pierwszej rozmowie rekrutacyjnej poczułam, że w firmie Higiena Serwis przede wszystkim liczą się ludzie, a wartości tej firmy są spójne z moimi.

Od pracownika działu obsługi klienta do Dyrektorki ds sprzedaży. Jak wspominasz swoją ścieżkę kariery?

Myślę, że to była najlepsza droga do bycia manedżerem. Doświadczenia zbierane na każdym stanowisku, pozwoliły mi zrozumieć z czym wiąże się dana praca, co jest ważne, co należy usprawnić, na co zwrócić uwagę. Jakie spotykają nas obiekcje, obawy, wyzwania. Mam ogromny szacunek do każdej pracy i wiem, że każdy Dział jest niezbędny w prawidłowym funkcjonowaniu firmy. Bardzo dobrze wspominam moją ścieżkę kariery. Na każdym stanowisku bardzo dużo się nauczyłam.

Co sprawia Ci najwięcej satysfakcji z pracy?

Uwielbiam pracę z ludźmi. Mam wspaniały zespół, świetną szefową, bardzo lojalnych i wieloletnich klientów, którzy sprawiają, że wszystko co robię ma sens. Czuję się doceniana i potrzebna. W pracy mam czas na kreatywne działanie, a jednocześnie firma dba o Work-Life Balance swoich pracowników, co z upływem czasu jest dla mnie również bardzo ważne.

Co było najtrudniejsze dla Ciebie podczas tych 20 lat pracy?

Dwadzieścia lat, to kawał czasu, więc zdarzały się czasami trudne momenty, ale nigdy nie zostałam z nimi sama i to było i jest dla mnie najważniejsze. Myślę, że najtrudniejszy czas dla mnie, to moment pandemii, która jak wiemy dotknęła wszystkich. Był to czas wyzwań, poszukiwań nowych rozwiązań oraz dynamicznych decyzji. Pojawił się w nas niepokój dotyczący naszej przyszłości i strach o zdrowie bliskich nam osób. W rezultacie okazało się, że ten trudniejsze 2 lata bardzo mnie rozwinęły i jeszcze bardziej wzmocniły nasze wewnętrzne relacje.

Z czego jesteś najbardziej dumna?

Myślę, że z wielu rzeczy w swoim życiu mogę być dumna. Wiele działań, wyborów, stawianych celów, odwagi doprowadzało mnie zawsze do upragnionego, końcowego rezultatu. Doświadczając, nauczyłam się, że należy być dumnym również z najmniejszych swoich sukcesów, nawet jeśli po drodze ponosimy trochę porażek.

Czy poniosłaś według Ciebie porażki, a jeśli tak – co z nich wyniosłaś?

Oczywiście i uważam, że bez porażek człowiek nie byłby się w stanie rozwinąć. Kiedyś usłyszałam od mojego męża, bardzo mądrą sentencję „Inteligencja nie polega na tym, że błędów się nie robi, lecz na tym, że szybko się je naprawia”. Dzisiaj uważam, że to jest klucz do pracy z porażkami. Jeżeli wystąpią to skupiam się zawsze na ich naprawie.

Ukończyłaś teraz podyplomowe studia managerskie? Co one Ci dały i jaka przyświecała Ci idea aby je podjąć? Co Cię zaskoczyło a w czym się utwierdzałaś?

Z wykształcenia jestem specjalistą podatkowo – rachunkowym i przed pracą w Higiena Serwis nie miałam doświadczenia w sprzedaży a tym bardziej w zarządzaniu. Przede wszystkim chciałam się dowiedzieć, czy to czego nauczyłam się w pracy praktycznie jest spójne z wiedzą merytoryczną w zarządzaniu. Chciałam posłuchać mądrych wykładowców, chciałam móc zadawać pytania, brać udział w różnych case study, mieć szybki feedback, zarówno dobry jak i słaby. Bardzo zależało mi na tym, aby inni menedżerowie, z którymi studiowałam podzielili się ze mną, swoją wiedzą i doświadczeniem. Utwierdziłam się w tym, że czuję się bardzo dobrze jako menedżer a certyfikat MPA potwierdził, że mam odpowiednie predyspozycje aby móc wykonywać ten zawód. Zaskoczyło mnie, jak wiele jeszcze przede mną nauki i nie odkrytych doświadczeń. Nabrałam też większej pokory do swoich sukcesów i do swoich porażek. I co najważniejsze, dowiedziałam się, że mam naprawdę świetny, różnorodny zespół pracowników, który ma ogromny potencjał.

Jaki masz dla siebie dalszy plan rozwoju?

Aktualnie, cały czas jestem w procesie nauki języka angielskiego. Widzę już postępy, które mnie jeszcze bardziej motywują. Postanowiłam, że ten rok, chcę wykorzystać głównie na rozwój w tej dziedzinie. Zwiększę czas nauki i wprowadzę nowe techniki edukacji. Od października 2024 planuję zacząć kolejne studia podyplomowe, tym razem dotyczące zarządzania sprzedażą.

Co cenisz sobie najbardziej w swojej pracy?

Najbardziej w swojej pracy cenię, że mam autonomię. To jest ogromny komfort dla manegera, który oznacza, że właścicielka firmy Higiena Serwis Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz darzy mnie ogromnym zaufaniem i wsparciem przy decyzjach. Chyba nie ma większej nagrody dla dwudziestoletniego pracownika niż taka współpraca. Firma Higiena Serwis, Kasia, mój team oraz wszyscy koledzy i koleżanki sprawiają, że czuję się potrzebna i spełniona. Poza tym bardzo lubię w swojej pracy sprzedaż i negocjacje, lubię ten dreszczyk emocji. Moja rodzina, twierdzi że największą moją pasją jest praca. Uważam, że jeżeli robimy to co kochamy to tak… praca może stać się pasją.

Co byś chciała robić przez kolejne lata Twojej pracy zawodowej? Na czym się skupić?

Mam mnóstwo planów. Bacznie obserwuję co dzieje się na rynku, uczę się nowych technologii sprzedaży, zbieram wiedzę dotyczącą e-commerce, ciekawi mnie AI, sprzedaż przez social media, tendencje i wybory społeczne, młode pokolenie wchodzące na rynek pracy. Jest mnóstwo nowej wiedzy do zdobycia i sporo projektów, które mogą się rozwinąć. Na pewno nie zamierzam stać w miejscu, bo najbardziej czuję się sprawcza, kiedy wytyczam sobie nowe wyzwania.

Obecnie na rynku pracy jest trend pracować 2 lata max 5 lat w jednej firmie, a TY jak i inne osoby u nas pracujesz już ponad 20 lat. Co zatem decyduje o tym, że jesteś z nami już od 20 lat?

Każdy z nas ma inne wartości i inne potrzeby. Wiem, że wiele osób potrzebuje aktualnie częstszych zmian i to też jest dobre. Czasami, żeby znaleźć swoje miejsce musimy przejść wiele dróg. Moja długa droga z Higiena Serwis jest dla mnie czasem osobistego i zawodowego rozwoju, wspólnych doświadczeń, tych samych wartości i idei. Jeżeli to wszystko jest spójne i staje się silnym fundamentem, to ogromny rozwój jest możliwy również pracując w firmie 20 lat. Niezależnie od tego gdzie pracujemy, jak długo i z kim, dotąd dopóki nie zdamy sobie sprawy z tego co chcemy robić, dlaczego i czy lubimy swoją pracę, to będziemy szukać. Życzę wszystkim, aby każdy znalazł swoje miejsce.

Jak się odreagowujesz po dniu ciężkiej pracy i jakim pasjom się oddajesz?

Mam wspaniałego psa i kocham z nim spacerować. Od 2 lat mam też piękny ogród, w którym lubię poczytać książkę i posłuchać dobrej muzyki. Ogólnie czas spędzony z rodziną bardzo mnie relaksuje. Po pandemii wróciłam też do podróżowania. Lubię też uciekać w świat kultury poprzez dobre firmy, koncerty oraz teatry.

Co jest dla Ciebie największą wartością w życiu i dlaczego?

Rodzina jest dla mnie najważniejsza. Im jestem starsza tym bardziej ją doceniam i pielęgnuję czas spędzony wspólnie. Bardzo dbam o nasze relacje. Poza tym cenię sobie lojalność, poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń. Do tego wszystkiego jak jest zdrowie, to można powiedzieć, że jest się szczęśliwym w 100%.

Jakie masz jeszcze zawodowe marzenia? W czym chciałabyś się spełnić? Jakie wyzwania chciałaś podjąć i z czym się zmierzyć?

Aktualnie, pracuję nad jednym projektem i zależy mi na tym, aby przyniósł wymierne korzyści. Mamy też wspólny cel firmowy, do którego z każdą chwilą się zbliżamy. Rozwijamy się, idziemy z duchem czasu. Wiem, że będzie się dużo działo, a to są kolejne wyzwania i cele do realizacji.

Czy czujesz i wiesz, że jesteś świetną managerką i liderką?

Czuję, że jestem coraz lepszą menedżerką, ale cały czas mam apetyt na więcej. Chcę się jak najwięcej i stale uczyć, a także ciągle inspirować innymi ludźmi. Bez takiej świadomości trudno byłoby mi się rozwijać. Liderką jestem, zawsze to czułam i wiem, że dzisiaj wiem, że jest to mój największy atut.

Jaki masz sposób na budowę tak zaangażowanego i zgranego zespołu?

Bez zespołu żaden menedżer nic nie znaczy, bo to właśnie ludzie są najcenniejsi. Firma, która to rozumie zawsze będzie silna i będzie wspaniale się rozwijać. Traktujmy zatem ludzi, tak jakbyśmy chcieli być sami traktowani. Lubimy kiedy ktoś o nas dba, czasami motywuje, docenia, kiedy trzeba wspiera, ale też wymaga. Pięknie ujął to mój promotor, cyt. Tomasz Gordon: „To czas menedżerów, którzy potrafią zarządzać emocjami swoimi oraz zespołu. Umieją się do nich odnieść, skoncentrować pracowników na strefie wpływu i zmotywować ich, pomimo wzburzonych fal niepewności wokół”

Co Ci daje siłę i moc?

Świadomość, że wszystko jest możliwe a ograniczają nas tylko negatywne myśli.

Co byś chciała zrobić i czego doświadczyć, gdybyś nie miała żadnych, ale to żadnych ograniczeń?

Nie lubię nie mieć ograniczeń. Brak jakichkolwiek ograniczeń jest dla mnie oznaką szaleństwa, dlatego wolę sobie tego nie wyobrażać… Jeszcze mi się spodoba ????

Co byś powiedziała teraz młody dziewczynom, które rozpoczynają swoją drogę zawodową?

Jestem mamą młodej dziewczyny, którą wspieram i motywuję, więc ten temat jest mi szczególnie bliski. Uważam też, że to jest czas kobiet świadomych i bardzo odważnych, które robią dużo dobrego dla biznesu i są świetnymi, bardzo dobrze zorganizowanymi pracownikami. Zatem, młoda kobieto, bądź odważna i nigdy się nie poddawaj, cierpliwie czekaj na wyniki, ale też konsekwentnie dąż do ich osiągnięcia. Inwestuj w naukę, wiedzę, poznawaj różne pasje, szukaj siebie i inspiruj się mądrymi ludźmi. Staraj się systematycznie budować swoją niezależność, tak aby czuć się bezpiecznie i być wsparciem dla najbliższych. Na wszystko potrzeba czasu i pokory.

Co byś sama od siebie chciała powiedzieć w tę, jakże piękną rocznicę pracy?

Jestem szczęśliwa, że mogę się rozwijać wspólnie z Higiena Serwis. Dwadzieścia lat mojej pracy w tej firmie to jedna z najpiękniejszych historii w moim życiu. Wiem, że przed nami jeszcze wiele długich lat współpracy i cieszę się na wspólny nasz rozwój. Dziękuję Katarzynie Bilewicz i całemu zespołowi Higiena Serwis za wsparcie, współpracę i ciągłą motywację do rozwoju. To było wspaniałe 20 lat…

Materiał udostępniony dzięki uprzejmości HIGIENA SERWIS


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama