Czego jeszcze nie wiesz o polskich środkach czystości w standardzie medycznym?

904

Standard medyczny środków czystości nie jest równoznaczny przeznaczeniu jedynie w ośrodkach służby zdrowia. Produkty MEDICLEAN są odpowiednie nie tylko do utrzymania czystości w sektorze medycznym, ale również w innych branżach. Sprawdzają się w profesjonalnym sprzątaniu przede wszystkim dlatego, że są skuteczne i atrakcyjne cenowo.

Mediclean

Skuteczność potwierdzona wysokimi standardami produkcji

Środki czystości MEDICLEAN są wytwarzane w standardzie odpowiadającym standardowi wyrobów medycznych. Preparaty podlegają systematycznym kontrolom wewnętrznym,
a surowce wykorzystywane do ich produkcji przechodzą rygorystyczną selekcję wewnętrzną przed przyjęciem do magazynu. Każda partia produkcyjna otrzymuje Certyfikat Analizy Serii, który potwierdza zgodność parametrów fizyko-chemicznych produktu ze specyfikacją i jest dokumentem zwalniającym partię do sprzedaży. Dzięki tym działaniom MEDISEPT jest w stanie zapewnić powtarzalność produkcji, co w praktyce oznacza, że każda partia produktów ma tak samo wysoką jakość i skuteczność. Wybrane produkty posiadają też pozytywną opinię PZH.

Dużo uwagi poświęcamy komponowaniu formulacji produktów do utrzymania czystości tak, żeby były wysoce skuteczne – m.in. efektywnie usuwały substancje organiczne i zabrudzenia z powierzchni. Również cały proces produkcyjny jest opracowany krok po kroku i kontrolowany, a linia technologiczna podlega rygorom jak w przypadku wyrobów medycznych. Nie istnieje zatem zagrożenie, że na linii pojawią sią np. resztki innych substancji czy zajdzie niepożądana reakcja. Zapewnia to bezpieczeństwo i powtarzalność parametrów produkcji, co w praktyce oznacza najwyższą jakość każdej partii środków czystości  – mówi Waldemar Ferschke, wiceprezes spółki MEDISEPT, lekarz epidemiolog.

Produkty skrojone na miarę możliwości finansowych polskich firm

Duża część profesjonalnych produktów do utrzymania czystości MEDICLEAN występuje
w formie koncentratu do rozcieńczania w bardzo małych stężeniach z wodą, co wpływa na wysoką wydajność i tym samym dostępną cenę roztworu.

Profesjonalne produkty do utrzymania czystości MEDICLEAN w formie koncentratów

Jesteśmy polskim przedsiębiorcą i system rozwiązań higienicznych dopasowaliśmy do możliwości finansowych polskich partnerów. Naszym priorytetem jest przy tym oferowanie produktów do utrzymania czystości najwyższej jakości – w standardzie odpowiadającym wyrobom medycznym –  które są skuteczne i wydajne, a wspólnie ze środkami do dezynfekcji MEDISEPT tworzą komplementarny system czystości  – mówi Przemysław Śnieżyński, prezes MEDISEPT, farmaceuta.

Poniższy eksperyment pokazuje, ile rzeczywiście kosztuje przygotowanie roztworu roboczego do mycia podłogi, biorąc pod uwagę chemię gospodarczą dostępną w popularnych supermarketach i środki profesjonalne. Do przygotowania 10 litrów roztworu roboczego potrzeba 4 nakrętek, czyli 80 ml, środka nieprofesjonalnego lub 25 ml superkoncentratu MEDICLEAN 110 Floor. Koszt 10 litrów roztworu ze środkiem nieprofesjonalnym wyniesie ok. 1 zł, podczas gdy cena tej samej ilości roztworu preparatu MEDICLEAN to zaledwie 0,18 zł, czyli ponad pięciokrotnie mniej. W formie koncentratów występują też środki do innych zastosowań. O liniach produktowych polskiego przedsiębiorcy napiszemy już niebawem!

https://medisept.pl


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama