Dzień Ziemi 2018 już 22 kwietnia

1572

W 2020 roku przypada 50 rocznica obchodów Dnia Ziemi, wydarzenie zyskało ogromną popularność i celebrowane jest na całym świecie. Dzień Ziemi 2018, który przypada 22 kwietnia, skupi się na zmianie postaw i zachowań ludzi, które dotyczą tworzyw sztucznych takich jak na przykład plastikowe butelki i zmniejszeniu zanieczyszczenia tworzywem sztucznym.

Skoro w 2020 roku przypada 50 rocznica obchodów Dnia Ziemi, narodziny ruchu ekologicznego odbyły się w 1970 r. Członkowie ruchu stawiają środowisko naturalne na pierwszym miejscu i propagują dbanie o naszą planetę.

Dzień Ziemi 2018 – tworzywa sztuczne

Główne założenia Dnia Ziemi 2018 to działania zmniejszające zanieczyszczenie środowiska naturalnego tworzywem sztucznym. Poniżej kilka punktów jak możesz pomóc w propagowaniu i obchodach Dnia Ziemi.

Aktywuj i poinformuj sąsiadów, aby wzięli osobistą odpowiedzialność za wytwarzane przez nich zanieczyszczenia tworzywem sztucznym. Należy zdecydować się na odstawienie na bok na przykład butelek plastikowych. Należy także zwiększać świadomość w zakresie recyklingu plastiku.

Dzień Ziemi
Każde działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, które pomogą zwalczać negatywne skutki środków chemicznych czy produktów wykonanych z tworzyw sztucznych znacząco pomogą w zniwelowaniu zanieczyszczeń.

Staraj się współpracować z organizacjami ekologicznymi, aby Dzień Ziemi 2018 stał się platformą do likwidacji zanieczyszczeń powstałych z tworzyw sztucznych. Należy budować partnerstwo na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Dla osób zarządzających profesjonalnym utrzymaniem czystości Dzień Ziemi może być świetnym czasem na promocję wśród swoich Klientów i nie tylko zachowań proekologicznych. Może to obejmować:
Zastosowanie urządzeń i narzędzi dozujących chemię profesjonalną używaną do czyszczenia. Dzięki dokładnemu dozowaniu środków czystości uda się zmniejszyć szkodliwy wpływ detergentów na środowisko naturalne. Dozowanie ma też na celu oszczędność pieniędzy dla firm sprzątających – warto o tym nie zapominać.

O ile to możliwe należy stosować materiały pochodzące z recyklingu. Produkty powstałe w wyniku recyklingu mogą zmniejszać produkcje nowych na przykład butelek plastikowych co znacząco obniży zanieczyszczenie środowiska, a także ograniczy zużycie wody potrzebnej do produkcji.

Każde działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, które pomogą zwalczać negatywne skutki   środków chemicznych czy produktów wykonanych z tworzyw sztucznych znacząco pomogą w zniwelowaniu zanieczyszczeń.

źródło: earthday.org


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ! Lub kliknij banner poniżej!

Dzień Ziemi

Reklama