Ile kosztuje czyszczenie piekarnika?

3139

Koszt sprzątania piekarnika uzależniony jest od typu i ilości zabrudzeń, z jakimi musimy się zmierzyć. Ile kosztuje czyszczenie piekarnika? Jeżeli robisz to samodzielnie musisz przygotować się na zakup odpowiednich środków czystości oraz ręcznego sprzętu.

Ile kosztuje czyszczenie piekarnik
Ile kosztuje czyszczenie piekarnika? Dodaj do powyższych kwot cenę za Twój czas i wtedy będzie wszystko wiedział.

Od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem czyszczenia piekarnika koniecznie musisz zaopatrzyć się w odpowiednie środki czystości. Nasz piekarnik to miejsce, w którym odbywa się jak sama nazwa wskazuje pieczenie. Z przygotowywanych potraw wydzielają się przede wszystkim tłuszcze. Zabrudzenia tłuszczowe usuwamy środkami o pH zasadowym, czyli około pH 11-13.

Pierwsze kroki czyli kwasy i zasady

Bardzo zła praktyka w czyszczeniu piekarników to używanie typowo domowych rozwiązań jak czyszczenie piekarnika wewnątrz np. octem, którego pH nie jest zasadowe tylko kwasowe, co oznacza, że do tego typu zabrudzeń nie jest odpowiednie.

Ile kosztuje czyszczenie piekarnika?

Koszt skutecznych środków czystości do czyszczenia piekarnika waha się w granicach od 20 zł do 35 zł za 1 L preparatu. Jednakże są to przeważnie środki czystości, które są koncentratami i powinny zostać rozcieńczone w wodzie tym samym są bardziej wydajne i starczają na dłużej.

Koniecznie musisz kupić ścierki z mikrofibry/mikrofazy, które czyszczą skuteczniej od ścierek wykonanych z innego materiału. Dzięki ich odpowiedniej strukturze brud nie jest wypychany z powierzchni, tylko przylega do ścierki. Struktura ścierki z mikrofazy wykonana jest w taki sposób, że jej mikro włókna dokładnie czyszczą oraz wnikają w pory. Koszt ścierki z mikrofibry w zależności od wielkości i jakości wykonania zaczyna się od 3 zł do nawet 20 zł. Przy czyszczeniu piekarnika na pewno przyda nam się skrobak, którym usuniemy pozostałości jedzenia ze ścianek piekarnika. Koszt skrobaka zaczyna się od 5 zł.

 

Właściwości czyszczące mikrofibry

Podsumowanie kosztów:

·         Środki czystości – 30 zł za 1 L

·         Ścierka z mikrofibry – 7 zł za 1 szt.

·         Skrobak – 10 zł – za 1 szt

·         Nasz własny czas na wykonanie czyszczenia – bezcenny

Ile kosztuje czyszczenie piekarnika? Dodaj do powyższych kwot cenę za Twój czas i wtedy będzie wszystko wiedział.

Czy to się opłaca?

Bardzo rzadko się zdarza, że firmy sprzątające lub osoby prywatne wynajęte wykonują tylko samo czyszczenie piekarnika. Przeważnie taka usługa wliczona jest już w koszty sprzątania całego mieszkania lub domu co jest już bardziej opłacalne. Przy wynajmie firmy sprzątającej do sprzątania mieszkania lub domu musimy liczyć się z kosztami, które zaczynają się od 150 zł – cena rośnie w zależności od powierzchni, jaką należy wyczyścić.

Co zyskujemy?

Wynajęcie firmy sprzątającej do wykonania usługi na pewno pozwoli nam zaoszczędzić nasz czas, który możemy poświęcić swojej rodzinie lub przeznaczyć ten czas na nasze hobby, lub po prostu się zrelaksować.

Firma Sprzątająca Warszawa – SWB Cleaning

Co ważne nie musimy kupować i szukać środków czystości – profesjonalna firma sprzątająca powinna posiadać własne środki i na nich pracować. Dzięki temu nie wydajemy pieniędzy na produkty, które będą używane przez nas dość rzadko – czyli generujemy oszczędności.

Najważniejsze jest jednak to, że usług zostanie wykonana profesjonalnie i fachowo – nie w myśl zasady, że każdy może sprzątać lepiej lub trochę gorzej. Taka usługa powinna zostać wykonana najlepiej

firma sprzątająca w warszawie

Firma sprzątająca SWB Cleaning działa na terenie całej Polski. Firma oferuje jednorazowe oraz cykliczne sprzątanie domów i mieszkań, biur, magazynów, instytucji publicznych, obiektów medycznych jak przychodnie oraz zajmuje się obsługą wspólnot mieszkaniowych w zakresie profesjonalnego utrzymania czystości i porządku. Napisz lub zadzwoń, aby uzyskać bezpłatną wycenę + 48 530 222 570 lub e-mail: swb.cleaningsolutions@gmail.com


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama