Właściwości czyszczące mikrofibry

2502

Z mikrofibry wytwarzane są ścierki, mopy czy wyroby tekstylne, które mają duże właściwości czyszczące. Mikrofibra to włókno, które zostało wynalezione stosunkowo niedawno. Dzięki nowoczesnej technologii udało się połączyć nylon i poliester, a wynikiem ich syntezy jest mikrofibra.

Mikrofibra – co to?

Mikrofibra to specjalny typ mikrowłókna powstały z połączenia dobrze znanego nylonu i poliestru. Jedno włókno jest 100 razy cieńsze niż ludzki włos, 30 razy cieńsze niż bawełna czy 10 razy cieńsze niż włókno jedwabiu. Materiały czyszczące takie jak ściereczki wykonane z mikrofibry są o 30 razy skuteczniejsze w czyszczeniu niż ściereczki wykonane z bawełny.

mikrofibra
Ścierka z mikrofibry czy zwykła ścierka? Można napisać, że produkty wykonane z mikrofibry są obecnie na rynku bezkonkurencyjne. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ obecnie naukowcy i wynalazcy nie wymyślili niczego lepszego niż połączenie nylonu i poliestru. Jednakże, wierząc w postęp nauki i techniki mamy nadzieję, że powstaną coraz to lepsze i bardziej skuteczne produkty, które ułatwią pracę dla firm świadczących usługi związane z branżą utrzymania czystości.

Mikroskopijne włókna mikrofiby lepiej i dokładniej przylegają do sprzątanych powierzchni. Łatwo jest to zauważyć, gdy staramy się przecierać gładką powierzchnię lekko wilgotną ściereczką. Opór stawiany przez powierzchnie jest większy niż przy użyciu tradycyjnej ścierki na przykład wykonanej z bawełny. Zarówno mopy jak i ścierki wykonane z mikrofibry zostawiają na czyszczonej powierzchni mniej wody.

Dołącz do projektu „Rozwijam moją firmę sprzątającą”

Zabrudzenia są bardzo dobrze i dokładnie zbierane zarówno z powierzchni jak i mikroszczelin, i mikroporów. Zabrudzenia zatrzymywane są na tkaninie, dzięki temu powierzchnia nie jest ponownie zanieczyszczana poprzez rozmazywanie.

Można napisać, że produkty wykonane z mikrofibry są obecnie na rynku bezkonkurencyjne. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ obecnie naukowcy i wynalazcy nie wymyślili niczego lepszego niż połączenie nylonu i poliestru. Jednakże, wierząc w postęp nauki i techniki mamy nadzieję, że powstaną coraz to lepsze i bardziej skuteczne produkty, które ułatwią pracę dla firm świadczących usługi związane z branżą utrzymania czystości.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama