Impregnacja posadzki – metodyka

1089
Reklama

Impregnacja posadzki kamiennej jest bardzo ważna przy utrzymaniu czystości na zewnątrz i wewnątrz budynku. Nie dość, że ułatwi to samo czyszczenie to jeszcze nawierzchnia zostanie zabezpieczona przed wchłanianiem zanieczyszczeń w strukturę podłoża.

Impregnacja głownie polega na nasyceniu nawierzchni specjalnym środkiem chemicznym, który przedostanie się do struktury podłoża i zablokuje wnikanie zabrudzeń w mikropory. Efektem procesu impregnacji będzie powstanie niewidocznej powłoki ochronnej, która będzie minimalizowała wchłanianie zabrudzeń a tym samym możemy zabezpieczyć się przed powstawaniem plam, których nie możemy usunąć ponieważ struktura kamienia została naruszona.

impregnacja posadzki
Impregnacja posadzki kamiennej jest bardzo ważna przy utrzymaniu czystości na zewnątrz i wewnątrz budynku. Nie dość, że ułatwi to samo czyszczenie to jeszcze nawierzchnia zostanie zabezpieczona przed wchłanianiem zanieczyszczeń w strukturę podłoża.

Aby impregnacja się udała musimy użyć specjalnie do tego przygotowanych środków chemicznych. Na rynku branży utrzymania czystości dostępnych jest wiele produktów do tego typu usługi. Cena impregnatu nie jest mała, więc musimy liczyć się z dużo większymi kosztami niż przy zakupie produktów do codziennej pielęgnacji.

Sam impregnat w większości wypadków jest bezbarwnym i bezwonnym płynem, który jest gotowy do użycia bez konieczności rozcieńczania. Zużycie preparatu zależne jest od struktury i właściwości wsiąkania podłoża oraz metody rozprowadzania impregnatu.  W zależności od chłonności podłoża zaleca się wykonać od 1 do 4 warstw aż do nasycenia posadzki. Po wyschnięciu, jest niewidoczny dla ludzkiego oka,  impregnat nie pozostawia efektu śliskiej i mokrej powierzchni.

Impregnacja posadzki-przygotowania

Przed przystąpieniem do impregnacji kamiennej nawierzchni należy bezwzględnie dokładnie wyczyścić posadzkę tak aby nie znajdowały się na jej powierzchni żadne zanieczyszczenia. Impregnat należy nakładać równomiernie na całej powierzchni za pomocą materiału wykonanego z mikrofibry, który dzięki swoim specjalnym mikrowłókną umieści impregnat w niewidocznych szczelinach. Co ważne nie możemy dopuścić do wyschnięcia podłoża przed nałożeniem kolejnej warstwy. Po wyschnięciu powierzchnia jest zabezpieczona i nie wchłonie kolejnej warstwy.

Aby nałożony impregnat utwardził się i można było w pełni na nim pracować należy poczekać od 24 do 48 godzin w zależności od użytego preparatu. Producenci dokładnie określają właściwości uzycia danego preparatu w karcie charakterystyki, z którą koniecznie musicie się zapoznać.

Impregnacja jest czasochłonnym procesem, o którym często zapominamy lub nie chcemy go stosować bo nie umiemy wykonać usługi. Jest to duży błąd, nie dość, że posadzka będzie łatwiejsza w utrzymaniu czystości to jeszcze możemy zarobić dodatkowe pieniądze za usługę. Impregnacja podłoża jest usługą specjalistyczną, za którą pobierzemy dodatkową opłatę. Warto o tym pamiętać.

 

Reklama