Jak czyścić armaturę i jej nie zniszczyć.

1582
Armatura wymaga szczególnej uwagi podczas czyszczenia i pielęgnacji. W wyniku przeprowadzonych ankiet wynika, że 7 na 10 osób czyści swoje baterie łazienkowe w sposób, który może doprowadzić do uszkodzeń w postaci smug, zadrapań lub zniszczenia powierzchni armatury. Czyli jak czyścić armaturę? W poniższym materiale dowiecie się jakich środków czystości używać oraz jakich błędów podczas czyszczenia armatury unikać.

Rozpoznanie kluczem do zwycięstwa

W zależności od stylu armatura może być wykonana z różnych materiałów. Przede wszystkim możemy wyróżnić baterie chromowane,  inox, imitujące złoto, czy armatura wykonana z mosiądzu, która wygląda bardzo ciekawie oraz również możemy wyróżnić armaturę wykonaną z brązu.
Do każdego z powyższych typów armatury musimy dobrać inne środki czystości oraz sam sposób czyszczenia. To, co będzie dobre do czyszczenia chromu, może spowodować uszkodzenia przy czyszczeniu armatury z brązu lub mosiądzu. Dlatego przede wszystkim na początku musimy rozpoznać lub zapytać naszego Klienta, z czego wykonana jest armatura, a następnie dobrać odpowiednie środki czystości.
„Największym problemem jest to, że 9 na 10 osób używa tych samych produktów do czyszczenia każdego typu armatury czy to łazienkowej, czy kuchennej. Jednak chyba największym problemem jest używanie wody z octem do czyszczenia armatury. Ocet to dość delikatny kwas jednakże może wyrządzić wiele szkód w postać smug czy przebarwień na armaturze” – mówi Jakub Biesiada właściciel firmy sprzątającej SWB Cleaning z Warszawy.

Odpowiedni sprzęt da Ci przewagę

Jak czyścić armaturę to robić to porządnie używając dedykowanego sprzętu do tych czynności. Na pewno zapomnijcie o czyszczeniu armatury gąbkami z powłoką ścierającą lub tzw. druciaków, które tylko porysują delikatną powierzchnię. Koniecznie musisz mieć wyłącznie miękką ściereczkę z mikrofazy, którą po użyciu odpowiednich środków czystości  będziemy polerować czyszczoną powierzchnię.
Nie musisz kupować szczotek czy innych reklamowanych sprzętów do czyszczenia armatury ściereczka z mikrofazy w zupełności wystarczy po dobraniu odpowiedniego i skutecznego produktu do czyszczenia armatury.

Postaw na profesjonalizm

Aby skutecznie wykonać czyszczenie armatury musisz zaopatrzyć się w odpowiedni preparat. Na rynku w marketach dostępnych jest wiele produktów, które są dedykowane do czyszczenia łazienek oraz do czyszczenia armatury. Przeważnie są to dość mocne środki o wysokim pH (kwas), które niekoniecznie mogą być użyte do naszej baterii w łazience czy w kuchni. Bazujmy na produktach profesjonalnych, które wykonane są na bazie „kwasów”, ale nie są zbyt agresywne dla czyszczonej powierzchni.
Pamiętajcie, żeby przede wszystkim przed zakupem preparatu zobaczyć jakie pH ma dany produkt. Często producenci armatury wskazują, jakie pH jest odpowiednie do czyszczenia ich armatury. Jeżeli nie macie możliwości sprawdzenia to zacznijcie czyszczenie od preparatów o pH 9 lub 10. Nie zawsze najmocniejszy produkt będzie skuteczny w czyszczeniu armatury.

Jak czyścić armaturę, żeby jej nie zniszczyć? Krok po kroku

1.       Nie używaj octu, majonezu i ani domestosa

2.       Sprawdź co mówi producent o czyszczeniu Twojej armatury

3.       Zaopatrz się w profesjonalne środki czystości

4.       Używaj tylko miękkiej ścierki z mikrofibry

5.       Przed czyszczeniem armatury zwilż ją delikatnie wodą

6.       Nigdy nie nakładaj preparatu bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię

7.       Preparat nakładaj na miękką ściereczkę z mikrofibry

8.       Po czyszczeniu armatury zwilż ją ponownie wodą i wytrzyj do sucha.

firma sprzątająca w warszawie

 
Jeśli szukasz firmy sprzątającej, która pomoże Ci we wszystkich komercyjnych potrzebach związanych z czyszczeniem i dezynfekcją, aby pomóc Ci wrócić do normalności, SWB Cleaning działa w całej Polce. Skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać bezpłatną wycenę!

Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama