Latający odkurzacz to nie science fiction

1806

W pełni zautomatyzowany latający odkurzacz (VacHumme) został stworzony przez studenta Toma Hardinga. Odkurzający dron działa dzięki funkcji mapowania przestrzeni, zaprojektowany został do latania w jednym pomieszczeniu. Latający odkurzacz jest w stanie wciągnąć kurz z każdej powierzchni, do której uda mu się dotrzeć.

Wynalazek Toma Hardinga podczas swojej pracy uczy się i zapamiętuje trasy jakie pokonał odkurzając dostępne powierzchnie. Jesteśmy potrzebni dopiero wtedy, kiedy należy opróżnić zbiornik z zebranymi zabrudzeniami oraz gdy poziom baterii osiągnie niski poziom wtedy musimy urządzenie naładować.

Robot do czyszczenia okien zastąpi ludzi? – Intel ISEF

Potrzeba matką wynalazków

Jeden z tematów zaliczeniowych na Uniwersytecie w Brighton było zaprojektowanie produktu, który pomógłby w codziennych pracach osobom powyżej 30 roku życia, którzy mieszkają sami. Po zapoznaniu się z zadanym tematem młody wynalazca postanowił stworzyć produkt, który pomógł by zmniejszyć ilość pracy jaką musi wykonać jedna osoba, aby utrzymać porządek we własnym domu.

Latający Odkurzacz
Młody wynalazca Tom Harding prezentujący swój wynalazek – latający odkurzacz VacHumme

Latający odkurzacz nie jest dostępny jeszcze w sprzedaży, Tom przygotowuje plan i poszukuje środków finansowych, dzięki którym uda mu się dostosować urządzenie do sprzedaży komercyjnej. Jak zaznacza sam wynalazca cel jest długoterminowy, ale najważniejsze to pozyskać pierwszych inwestorów, którzy będą zainteresowani rozwijać jego wynalazek.

Teraz latający odkurzacz a potem….

Jak sami widzicie brakuje naprawdę niewiele aby stworzyć urządzenie, które będzie pomocne w wykonywaniu takich czynności jak sprzątanie. Za kilka lat może się okazać, że branża sprzątająca zmieni się nie do poznania. Może w pełni nie uda się zastąpić czynnika ludzkiego w procesie czyszczenia, ale jesteśmy głęboko przekonani, że będą to dość kluczowe zmiany.

Aktualnie na całym świecie w każdej branży postępuje automatyzacja, więc dlaczego nie w branży czystości? Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wielu właściciele firm sprzątających, zarządcy budynków czy osoby utrzymujące porządek we własnym domu są dość sceptycznie nastawieni do tego typu robotów. Postępu technologii nie zatrzymamy, dlatego należy śledzić i promować najnowsze rozwiązania technologiczne dla branży.


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama