Maszyny sprzątające Nilfisk z platformą BrainOS AI

1097

Przedsiębiorstwo Brain Corp, które jest dostawcą autonomicznych systemów nawigacyjnych z siedzibą w San Diego (USA) rozszerza zasięg swojej działalności . W sferze zainteresowań Brain Corp są roboty do czyszczenia podłóg, tym samym ogłoszono współpracę pomiędzy firmą z San Diego a Nilfisk.

Maszyny sprzątające Nilfisk to uznana marka na całym świecie, produkty od kopenhaskiego producenta możemy spotkać w centrach handlowych, szkołach, sklepach oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest czystość na najwyższym poziomie.

Platforma BrainOS w maszynach Nilfisk

Nilfisk będzie licencjonował platformę BrainOS AI do produkcji, wdrażania oraz obsługi maszyn sprzątających do czyszczenia podłóg. Rozwijana platforma będzie głównie przeznaczona do obsługi zrobotyzowanego Liberty SC50. Robot wyprodukowany przez Nilfisk rozwijany jest już od kilku lat, lecz dopiero w 2018 roku pierwsze maszyny trafiły do Klientów.

Dzięki współpracy Brain Corp maszyny sprzątające Nilfisk mogą stać się w niedługim czasie bardziej konkurencyjne i przodować w wyścigu technologicznych z innymi maszynami czyszczącymi dostępnymi na rynku. Hans Henrik Lund CEO Nilfik zapewnia, że nawiązanie współpracy z Brain Corp jest uzupełnieniem firmowej strategii.

Maszyny sprzątające Nilfisk zostaną w pełni zautomatyzowane?

„Nieustannie staramy się oferować naszym klientom dostęp do odpowiednich partnerów i technologii oraz budować silną pozycję Nilfisk w przyszłym systemie związanym z autonomicznym czyszczeniem” – powiedział Hans Henrik Lund, CEO Nilfisk.

Główny nacisk kładziony jest w tym, aby maszyny sprzątające Nilfisk stały się konkurencyjne i atrakcyjne dla potencjalnych Klientów w przyszłości, która będzie oparta na autonomicznych robotach czyszczących.

Odkurzacze piorące dla profesjonalistów – porównanie

Brain Corp na rynku maszyn sprzątających

Amerykańska firma oprócz duńskiego giganta nawiązała współpracę z NSS Enterprises czy firmą Tennant, która uznana jest także za wiodącego producenta rozwiązań związanych z branżą utrzymania czystości. Brain Corp postawił sobie wysoką poprzeczkę, lecz jak widać jest przygotowany do rozwoju sztucznej inteligencji w sektorze maszyn czyszczących.

Za kilka lat, być może okazać się, że maszyny sprzątające Nilfisk nie będą wymagały obsługi operatora. Będzie to prawdziwa rewolucja, która tak naprawdę już się rozpoczęła podczas prezentacji autonomicznych maszyn sprzątających podczas ubiegłorocznych targów ISSA Interclean. Jaka będzie przyszłość?

źródło: Nilfisk


Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie informacyjnym Branży Czystości, zapisz się do naszego Newslettera TUTAJ!

Reklama